AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KOMUNIKACJA. Nowy bus do przewozu niepełnosprawnych

DATA: 5 grudnia 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Za 9-letnie Iveco KPT zapłaciło 40 tysięcy złotych, fot. Tomasz Staszczyk, Urząd Miejski w Kaliszu

  Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe kupiło busa, który przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych.

  9-letni bus marki Iveco trafił do Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego. Auto kosztowało 40 tysięcy złotych i przyjechało z Finlandii. - Udało nam się obniżyć cenę samochodu o 10 tysięcy złotych - mówi Mariusz Wdowczyk, prezes KPT. - Wzięliśmy go w leasing, który będzie kosztował około 1250 złotych miesięcznie przez trzy lata. To nie będzie szczególne obciążenie dla spółki, a inwestycja pozwoli realizować ważny dla nas cel.
   

  Samochód będzie służył do przewozu dzieci na zajęcia do Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w podkaliskiej Wolicy*. - To samochód, na jaki mogliśmy sobie w obecnej sytuacji spółki pozwolić - podkreśla Wdowczyk. - Najważniejsze, że spełnia swoje zadanie, którym jest bezpieczny dowóz niepełnosprawnych dzieci do Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Wolicy. W ten sposób spełniliśmy prośby rodziców, którzy o taką inwestycję wnioskowali. Obecnie KPT posiada trzy tego typu pojazdy. 

  *Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne TĘCZA w Wolicy pod Kaliszem jest Ośrodkiem Rewalidacyjno-Wychowawczym, który utworzony został  w 2012 roku. Ośrodek jest niepubliczną specjalistyczną placówką oświatową. Obowiązek szkolny  może tu realizować około 60 uczniów w wieku od 3 do 25 lat z głęboką niepełnosprawnością intelektualną lub z niepełnosprawnościami sprzężonymi, czy z autyzmem (źródło: www.pomagaj.org.pl).

  (pik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.