AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KALISZ. Szkoła muzyczna ma nowe pomieszczenia

DATA: 7 grudnia 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Szkoła muzyczna będzie miała dodatkowe pomieszczenia dla uczniów, fot. Tomasz Staszczyk, Urząd Miejski w Kaliszu

  Kilkanaście pomieszczeń oraz prawie 400 metrów kwadratowych - Państwowa Szkoła Muzyczna w Kaliszu zyskała miejsce, gdzie uczniowie mogą rozwijać swój muzyczny talent.

  Z brakiem miejsca do pracy Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu borykała się od wielu lat. - Korzystaliśmy z klas Kaliskiego Towarzystwa Muzycznego, później z uprzejmości I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka - przypomina Maria Pawelec, dyrektor placówki. - To, z uwagi na regularne zajęcia licealistów, było uciążliwe rozwiązanie. W maju, okresie maturalnym, po prostu tułaliśmy się. Dzięki staraniom wielu osób w tym roku ta sytuacja zmieniła się.

   

  Problem skończył się, bo PSM otrzymała od miasta drugie piętro w budynku przy placu Jana Kilińskiego 13, gdzie mieści się Urząd Statystyczny. Na powierzchni 400 metrów kwadratowych znajduje się 15 pomieszczeń. - To dla nas idealne rozwiązanie - zapewnia Pawelec. - Jesteśmy blisko głównego budynku, nasi podopieczni przechodzą tylko przez jedną ulicę, Niecałą, na której ruch nie jest uciążliwy. Plac jest dobrze oświetlony, dlatego nie boimy się o bezpieczeństwo naszych uczniów. Mamy do dyspozycji piętnaście pomieszczeń, w tym jedenaście klas. Nie możemy też narzekać na akustykę wnętrz. Dzięki kolejnym pomieszczeniom zwiększa się zdecydowanie komfort pracy nauczycieli i uczniów, którzy dostosowują godziny lekcji do realnych możliwości.

   

  W przekazanych szkole lokalach przeprowadzone zostały prace modernizacyjne. Dzięki temu uczniowie będą mieli właściwe warunki do muzycznego rozwoju. - Odświeżyliśmy te sale - mówi Mariusz Witczak, naczelnik Wydziału Edukacji w kaliskim magistracie. - Chodzi o malowanie, położenie wykładzin, założenie odpowiedniego oświetlenia, remont sanitariatów. Przeznaczyliśmy na tę inwestycję niespełna czterdzieści tysięcy złotych. O większych nakładach będziemy myśleć, gdy okaże się, że szkoła może zostać tu na stałe. Sale zostały użyczone, więc, co bardzo ważne, nie musimy płacić za ich wynajem. To z pewnością bardzo dobre wyjście, zarówno dla szkoły, jak i miasta.    

   

  Umowa na użyczenie pomieszczeń podpisana została na 3 lata. W Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera uczy się 340 młodych muzyków, których kształci 55 pedagogów. 

  (pik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.