AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA NOŻNA. Suchomski: Musimy utrzymać drużynę w III lidze

DATA: 8 grudnia 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Od lewej: prezes KKS-u Robert Trzęsała oraz trenerzy Sławomir Suchomski i Damian Ostrychalski. Fot: Karina Zachara

  O utrzymanie w III lidze grać będą w rundzie wiosennej piłkarze KKS-u Kalisz. - Nie jest dla nikogo tajemnicą, że wiosną najważniejsza będzie walka o utrzymanie, które przy planowanej reorganizacji rozgrywek, równało się będzie ze sportowym awansem - podkreśla Sławomir Suchomski, nowy trener KKS-u.

  Kaliszanie rundy jesiennej nie mogą zaliczyć do udanych. W 16 spotkaniach (wyjazdowy mecz z Jarotą rozegrali awansem z wiosny) zdobyli jedynie 19 punktów. Obecnie zajmują 11 miejsce w tabeli III ligi, które oznacza spadek do niższej klasy rozgrywkowej. Jesienią drużyna przeszła poważne zawirowania. Zespół trenowało aż czterech trenerów, a piątym będzie Sławomir Suchomski, który niedawno objął kaliską ekipę. Z zespołem w trakcie rundy pożegnał się również kapitan i jeden z jego najlepszych zawodników Konrad Chojnacki.

  W przerwie zimowej destabilizacja w drużynie ma zakończyć się a służyć temu będzie między innymi zaangażowanie jako szkoleniowca znanego ligowca Sławomira Suchomskiego. - Poznałem już zespół i obiekty, na których będziemy przygotowywać się do rundy rewanżowej - powiedział na konferencji prasowej nowy szkoleniowiec KKS-u. - Jestem optymistycznie nastawiony do pracy z tą drużyną. Widzę w niej duży potencjał. Pierwsze spotkanie i rozmowy oceniam bardzo pozytywnie. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak zabrać się do ciężkiej pracy.

  Asystentem Suchomskiego będzie Damian Ostrychalski, który prowadził KKS w ostatnich spotkaniach rundy jesiennej i to pod jego wodzą kaliska drużyna pokonała w prestiżowych derbach Ostrovię Ostrów. - Bardzo długo rozmawialiśmy z trenerem Suchomskim na temat naszej współpracy - przyznał Ostrychalski. - Przedstawiłem mu moje spostrzeżenia i ustaliliśmy jak to powinno dalej wyglądać. Od 11 stycznia, kiedy ruszymy z treningami oczywiście osobą decyzyjną będzie Sławek. Bardzo cieszy mnie fakt, że współpraca ma być obustronna. Nie będzie tak, że ja figuruję tylko na papierku, a to trener zarządza tutaj wszystkim. Mam zielone światło na przekazywanie swoich wizji i pomysłów. W rundzie wiosennej podstawowym celem drużyny będzie utrzymanie się w III lidze. W przyszłym roku III liga zostanie zreorganizowana i po rundzie wiosennej z naszej grupy spadną z niej zespoły od 9 miejsca w dół. Spadek zanotuje także drużyna z 8 pozycji jeśli do II ligi po barażach nie awansuje mistrz grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. - Przy reorganizacji rozgrywek utrzymanie będzie równoznaczne ze sportowym awansem - zaznacza Suchomski. - Szanse są, bo jest kilka zespołów, moim zdaniem słabszych od nas, ale wszystko zweryfikuje liga, bo i za nami są w tabeli drużyny, które bez wątpienia będą chciały wejść do pierwszej siódemki. Tak więc walka będzie ciekawa, a my musimy się tak przygotować, żeby nic nas nie zaskoczyło.

  Przygotowania do rundy wiosennej kaliszanie rozpoczną 11 stycznia. W okresie przygotowawczym rozegrają kilka sparingów, a w swoim pierwszym meczu ligowym zmierzą się wiosną 2016 roku z Nielbą Wągrowiec.                                                                              (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.