AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KALISZ. Powstanie nowe więzienie

DATA: 8 grudnia 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Od lewej: Joanna Lichocka, Patryk Jaki, Artur Kijewski, fot. Łukasz Wolski

  Do 2018 roku w Szczypiornie za kwotę 18 mln zł ma powstać nowe więzienie. - Będzie to wyjątkowo nowoczesny obiekt, który będzie spełniał normy europejskie i normy bezpieczeństwa - mówi Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości.

  Od 1 grudnia kaliski Zakład Karny przy ulicy Łódzkiej przeszedł do historii. We wtorek do Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Szczypiornie przyjechał wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, który poinformował, że powstanie tam nowe więzienie. - Zakład, który tutaj powstanie, będzie mógł pomieścić od 250 do prawie 300 skazanych - mówi Patryk Jaki. - Będzie to wyjątkowo nowoczesny obiekt, który będzie spełniał normy europejskie i normy bezpieczeństwa.

   

  Koszt inwestycji szacowany jest na kwotę 18 mln zł, a o pieniądze władze będą starały się z tzw. Funduszy Norweskich. - Jeśli takich środków nie będzie, to znajdziemy je w swoim budżecie - zapewnia. Patryk Jaki. Ministerstwo planuje, że inwestycja powstanie do 2018 roku. Stary budynek zakładu karnego przekazany został pod zarząd włodarzy Kalisza. Ale jak deklaruje Joanna Lichocka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, samorządowcy mogą liczyć na pomoc ze strony władz centralnych. - Będę apelowała do Ministerstwa Sprawiedliwości i innych resortów, żeby miasto nie zostało samo z pomysłem na zagospodarowanie budynku - mówi Lichocka. Na taką pomoc liczy Artur Kijewski, wiceprezydent Kalisza. - Będziemy prowadzić wspólne rozmowy - mówi Kijewski. - Cieszę się, że parlamentarzyści chcą nam pomóc, ponieważ przejęcie takiego budynku będzie sporym wyzwaniem dla miasta

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.