AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLITYKA. Jest nowy wojewoda wielkopolski

DATA: 8 grudnia 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Nowy wojewoda wielkopolski - Zbigniew Hoffmann, fot. Internet

  Zbigniew Hoffmann został we wtorek powołany na funkcję wojewody wielkopolskiego. W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Hoffmann odebrał akt powołania z rąk premier Beaty Szydło.

  Hoffmann jest jednym z szesnastu wojewodów, którzy we wtorek otrzymali nominację na tę funkcję. Uroczystość odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady. - Wszyscy razem jesteśmy powołani do tego, aby wspólnie realizować program naprawy i dobrej zmiany, jakiej oczekują Polacy - podkreśliła Beata Szydło. - Wasza praca ma polegać nie tylko na tym, żeby wypełniać urzędnicze powinności, ale musicie być wśród obywateli: słuchać ich, rozmawiać i im służyć.

   

  Beata Szydło wręczyła akt powołania 16 wojewodom, fot. KPRM

   

  Zbigniew Hoffmann zastąpił Piotra Florka, który wojewodą był przez 8 lat. W październikowych wyborach parlamentarnych Florek dostał się do senatu. Nowy wojewoda ma 52 lata. Urodził się w Poznaniu i ukończył Wydział Nauk Społecznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. W 1991 pełnił funkcję dyrektora biura zarządu wojewódzkiego Porozumienia Centrum w Poznaniu. Od 1997 do 2000 był asystentem wojewody, a w latach 2000–2006 pełnomocnikiem prezydenta Poznania. W 2006 został powołany na urząd wicewojewody wielkopolskiego. Od 7 listopada 2006 do 29 listopada 2007 był wojewodą kujawsko-pomorskim mianowanym przez premiera Jarosława Kaczyńskiego. W latach 2009–2010 pracował na stanowisku eksperta w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, a następnie w Kancelarii Prezydenta RP w okresie prezydentury Lecha Kaczyńskiego.

   

  W 2011 roku kandydował w wyborach parlamentarnych z listy Prawa i Sprawiedliwości, jednak nie uzyskał mandatu poselskiego. W 2014 roku z powodzeniem wystartował natomiast w wyborach do rady sejmiku wielkopolskiego. Mandat radnego sprawował do czasu awansu na wojewodę - 8 grudnia premier Beata Szydło powołała go na stanowisko wojewody wielkopolskiego

  (pik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.