PIŁKA RĘCZNA. Mueller pokonany. MKS pnie się w górę

DATA: 9 grudnia 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Tomasz Wawrzyniak rzucił w ostatnim meczu trzy bramki. Fot. Karina Zachara.

Na szóste miejsce w tabeli I ligi awansowali piłkarze ręczni kaliskiego MKS-u. W niedzielę kaliszanie zagrają u siebie z Sokołem Browar Kościerzyna.

To efekt trzech ostatnich zwycięstw ligowych podopiecznych trenera Pawła Ruska. Kaliszanie pokonali w nich kolejno: u siebie rezerwy Wisły Płock, a następnie na wyjeździe ograli dwie najsłabsze ekipy grupy A ŚKPR Świdnica i Mueller MKS Grudziądz. W meczu w Grudziądzu goście jednak długo nie potrafili wyjść na prowadzenie. W 23. minucie bramkę dla zespołu z Grudziądza zdobył Kelian Janikowski, a gospodarze wygrywali 8:6. W końcówce pierwszej połowy Mueller jeszcze bardziej powiększył swoje prowadzenie i do przerwy wygrywał 12:9.

W drugiej połowie goście wzięli się jednak ostro do pracy, a szczypiorniści z Grudziądza zaczęli pudłować nawet z karnych. Po akcji Michała Dreja MKS wyszedł na prowadzenie 18:16, ale na dziesięć minut przed końcem meczu gospodarze zdołali jeszcze doprowadzić do remisu. W końcówce kaliszanie dali jednak popis. W ciągu ostatnich sześciu minut rzucili osiem bramek, tracąc w tym czasie tylko trzy i ostatecznie dwa punkty pojechały do Kalisza.

Kolejne spotkanie MKS ma rozegrać u siebie z Sokołem Kościerzyna. Ten mecz odbędzie się w niedzielę, 13 grudnia o godz. 15:00 w hali Arena.                                                                                                             (jav)

Mueller MKS Grudziądz - MKS Kalisz 22:26 (12:9)

Mueller MKS: Chmurski - Wiśniewski 6, Janikowski 5, Mrozowicz 5, Orłowski 2, Nalaskowski 1, Orłowski 1, Babicki 1, Knopik 1 oraz Kostrzewa, Bartecki, Kruszewski, Goszczycki. Kary: 6 min. Karne: 3/7.

MKS: Potocki - Sieg 6 Bałwas 4, Drej 4, Wawrzyniak 3, Czerwiński 2, Adamski 2, Książek 1, Gomółka 1, Nieradko 1 oraz Kobusiński, S.Nowakowski, Dziubiński. Kary: 10 min. Karne: 2/4. Widzów: 600.