AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PŁYWANIE. Międzynarodowy Start

DATA: 10 grudnia 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

    W szczecińskim Centrum Sportu Rekreacji i Rehabilitacji „Floating Arena” rozegrane zostały Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych.

     

    W zawodach uczestniczyło 253 zawodników z 31 państw w tym reprezentanci 16 klubów z całej Polski. Miasto Kalisz podczas tych zawodów reprezentowane było przez pięciu pływaków Klubu Sportowego Niepełnosprawnych Start, którzy spisali się bardzo dobrze zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej za reprezentacją Holandii i ekipą Startu Wrocław. Patryk Biskup w klasyfikacji punktowej mistrzostw zajął drugie miejsce za Simonem Boerem z Holandii i udowodnił, że należy do ścisłej światowej czołówki.- Nasi zawodnicy z powodzeniem rywalizowali z pływakami z czterech kontynentów Azji, Afryki, Ameryki Południowej i Europy uzyskując bardzo dobre rezultaty i zajmując w imprezie czołowe lokaty - podkreśla Maciej Siemianowski, trener pływaków kaliskiego Startu.

    Działalność stowarzyszenia Klubu Sportowego Niepełnosprawnych „Start” finansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu za pośrednictwem Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”, Urzędu Miasta Kalisza oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu.                   (jav)

     

    Wyniki kaliskich pływaków - Zimowe MP Osób Niepełnosprawnych

    Patryk Biskup S9
    200m stylem zmiennym       2:29.33  I miejsce OPEN  I miejsce S9
    50m stylem grzbietowym     0:30.97  I miejsce OPEN  I miejsce S9
    100m stylem grzbietowym    1:05.99  I miejsce OPEN  I miejsce S9
    400m stylem dowolnym       4:35.47  II miejsce OPEN  I miejsce S9
    100m stylem motylkowym    1:08.73  V miejsce OPEN  III miejsce S9
    100m stylem klasycznym       1:31.40  IV miejsce SB8    

    Sebastian Matczak S9
    100m stylem grzbietowym    1:10.82  II miejsce OPEN  II miejsce S9
    100m stylem motylkowym    1:07.85  III miejsce OPEN  II miejsce S9
    50m stylem grzbietowym      0:33.48  IV miejsce OPEN  II miejsce S9
    200m stylem zmiennym        2:35.24  VI miejsce OPEN  II miejsce S9
    50m stylem dowolnym         0:29.21  III miejsce S9    
    50m stylem motylkowym     0:31.44  IV miejsce S9

    Dorota Zadka S8
    50m stylem klasycznym    1:00.79  III miejsce  SB7
    100m stylem klasycznym   2:14.36  III miejsce  SB7    
    50m stylem dowolnym     0:46.79  IV miejsce   S8
    100m stylem dowolnym    1:52.34    
    50m stylem grzbietowym  0:57.80

    Alicja Piec S9
    50m stylem klasycznym     1:10.54  IV miejsce  SB9
    50m stylem grzbietowym   1:03.03  V  miejsce S9
    100m stylem klasycznym    2:34.83                
    100m stylem grzbietowym  2:14.62
    50m stylem dowolnym        1:10.93

    Szymon Łachowski S6
    50m stylem dowolnym       0:46.00        
    50m stylem grzbietowym    0:52.12  IV miejsce S6
    100m stylem dowolnym      1:49.05
    100m stylem grzbietowym   2:02.97
    50m stylem motylkowym    1:05.61

    Komentarze

    Najczęściej odwiedzane

    The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
    For a better experience, please consider using this application with a supported browser.