AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

IMPREZA. Poznaj smaki Veggie Christmas

DATA: 11 grudnia 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Na Veggie Christmas będą królować wyjątkowe smaki, którym patronuje pichconko.pl

  W sobotę poszukiwacze wyjątkowych smaków będą mieli niepowtarzalną okazję na poznanie świątecznych potraw, które przygotowane są użycia produktów pochodzenia zwierzęcego. Impreza odbędzie się pod patronatem pichconko.pl

  12 grudnia od godziny 15.00 w Blokoblisko (ul. Chopina 23) odbędzie się Veggie Christmas, czyli Kaliska Kuchnia Społeczna. - W czasie imprezy każdy będzie mógł się przekonać na własnej i języku, że świąteczne potrawy można przygotować nie używając produktów pochodzenia zwierzęcego - zachęca Ewelina Brodnicka, pomysłodawczyni bloga pichconko.pl - Wystarczy przynieść swą własną, wegańską potrawę by spróbować dań innych uczestników imprezy lub zapłacić wstęp w wysokości 10 złotych, najeść się i nie zawracać sobie głowy gotowaniem.

   

  - Zasady są proste: wykonujemy potrawy samodzielnie i celujemy w wegańskie, świąteczne smaki. Przy gotowaniu wykluczone jest użycie mięsa, w tym oczywiście owoców morza, żelatyny, czy produktów pochodzenia zwierzęcego typu mleko i jego przetwory, sery, masło, niektóre margaryny (zawierają tłuszcze zwierzęce), jaja, miód, żelatyna itp. - zachęcają organizatorzy. - Warto pamiętać, by wykonać opis swojego dania a nawet przygotować ulotki z przepisami. Każda potrawa zostanie sfotografowana, prosimy więc o przyniesienie dań w schludnych naczyniach. Każdy uczestnik imprezy powinien także posiadać własne sztućce, kubek oraz talerz.

   

  Cały dochód uzbierany z datków zostanie przekazany na wsparcie akcji „Wigilia na kaliskim rynku”, której wielki finał zaplanowano na 19 grudnia. Pichconko.pl poda wegański chleb z pieczonej dyni z prażonym słonecznikiem i wegerybę po grecku.

  (low)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.