KOSZYKÓWKA. KKS znów wygrał

DATA: 14 grudnia 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    KKS pokonał w ostatnim spotkaniu Basket Konin 93:67. Fot. Norbi Gałązka.

Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli koszykarze trzecioligowego KKS-u Drogbruk

Kaliszanie grają ostatnio jak z nut i w sobotę rozgromili w hali OSRiR-u przy ul. Łódzkiej Basket Konin 93:67. Mecz był wyrównany tylko do przerwy. Po pierwszej kwarcie kaliszanie prowadzili tylko dwoma punktami 18:16, a drugą odsłonę przegrali czterema. Demolka drużyny z Konina nastąpiła w trzeciej kwarcie, którą to Drogbruk wygrał aż 25:6. W ostatniej kwarcie gospodarze kontrolowali już tylko przebieg poczynań na parkiecie i odnieśli zasłużone, wysokie zwycięstwo.

W najbliższą sobotę koszykarze KKS-u udadzą się do Tarnowa Podgórnego na mecz z miejscową Tarnovią. Do kaliskiej hali powrócą 5 stycznia na rewanż z Tarnovią.                                                                              (jav)

KKS Drobruk Kalisz - Basket Konin 93:67 (18:16, 24: 28, 25:6, 26:17)

KKS: Jakub Kołodziej (26), Tomasz Zyber (20), Michał Pertkiewicz (10), Jakub Szymczak (9), Michał Kornacki (8), Kamil Oleszkin (8), Bartosz Grochowina (7), Marcin Ostój (3), Mateusz Jędrusiak (2).

Basket: Kamil Biernacki (24), Tomasz Grabianowski (13), Jakub Rogulski (11), Dawid Bobrowski (10), Jacek Kowalski (5), Tomasz Szelągowski (4).