PIŁKA RĘCZNA. Browar pokonany

DATA: 14 grudnia 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Kaliszanie pokonali w niedzielę w Arenie Sokół Browar Kościerzyna. Fot. Marta Kałużna.

W ostatnim spotkaniu pierwszej rundy I ligi szczypiorniści MKS Kalisz pewnie pokonali ekipę Sokół Browar Kościerzyna 29:22.

To było dobre spotkanie w wykonaniu szczypiornistów MKS-u Kalisz. Już na początku meczu gospodarzom udało się odskoczyć przeciwnikowi na 2-3 bramkowe prowadzenie. Jednak w 20 minucie spotkania ekipa z Kościerzyna dogoniła wynik, a na tablicy wyników był remis po 8. Od tego momentu kaliscy piłkarze ręczni znów zaczęli budować swoją przewagę. Schodząc do szatni kaliszanie prowadzili 15:11. W drugiej połowie kaliscy szczypiorniści kontrolowali wynik. Udało im się jeszcze trochę powiększyć przewagę nad ekipą przyjezdnych. Ostatecznie mecz zakończył się 7-bramkową wygraną MKS-u Kalisz 29:22. - Od samego początku dobrze weszliśmy w mecz. Pierwsza połowa była pod kontrolą. Druga połowa też spokojna. Kontrolowaliśmy przede wszystkim grę w obronie, wychodził nam w niedzielę atak pozycyjny, kilka bramek zdobyliśmy również z ataku szybkiego. Plan na mecz został w stu procentach zrealizowany - powiedział po meczu trener MKS-u Paweł Rusek

Niedzielny mecz zakończył zmagania w pierwszej rundzie I ligi. Z 13 rozegranych meczów szczypiorniści MKS-u Kalisz wygrali 8 spotkań oraz zanotowali 5 porażek. Taki bilans pozwolił kaliskiej ekipie z dorobkiem 16 punktów uplasować się na 6 miejscu w tabeli I ligi grupy A.  Marta Kałużna