AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KALISZ. W drodze do S12

DATA: 14 grudnia 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Prezydent Grzegorz Sapiński (w środku) liczy, że przez Kalisz będzie przebiegać S12, fot. Anna Błaszczyk, UM w Kaliszu

  Włodarze Kalisza i Powiatu Kaliskiego przystąpili do stowarzyszenia na rzecz budowy ekspresowej drogi nr 12, która ma być najkrótszym połączeniem wschodniej i zachodniej granicy Polski.

  W miniony piątek Kalisz i Powiat Kaliski przystąpiły do Stowarzyszenia Jednostek Samorządu Terytorialnego na Rzecz Budowy Drogi Ekspresowej S12. W struktury stowarzyszenia włączono także Leszno oraz Gminę i Miasto Błaszki. - To na pewno bardzo ważny dzień dla stowarzyszenia. Cieszę się, że w poczet członków przyjęliśmy cztery samorządy - mówił Radosław Witkowski, prezydent Radomia. - Stowarzyszenie, które powstało kilka lat temu było zorientowane na konkretny cel, budowę drogi krajowej S12. Dziś jesteśmy bogatsi o nowe samorządy, chcemy by nasz głos był słyszalny w Warszawie, mamy konkretne postulaty: stworzenie zespołu parlamentarnego w Sejmie, wspólne wystąpienie do premiera rządu, czy ministra infrastruktury. Droga S12 jest bardzo ważna ze względów społeczno-gospodarczych.

   

  Wybudowanie drogi S12, która miałby połączyć zachodnia i wschodnią granicę Polski i mogłaby przebiegać między innymi przez Kalisz popierają także miejscowi parlamentarzyści między innym Prawa i Sprawiedliwości oraz Ruchu Kukiz'15. Tuż po październikowych wyborach parlamentarnych deklarowali oni działania na rzecz jej wytyczenia w naszym regionie. Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza, liczy, że przystąpienie do stowarzyszenia przyczyni się do większego lobbingu na jej rzecz. - Bardzo się cieszę, że mogliśmy gościć Stowarzyszenie na Rzecz Budowy Drogi Ekspresowej S12 - podkreśla Sapiński. - Przyjechało do nas wielu samorządowców, prezydentów, starostów, burmistrzów, wójtów, którzy łączą się w idei budowy dobrej drogi. Tak jak mówił prezes Radosław Witkowski, w tej dużej grupie będziemy słyszalni, będziemy dbali o wszystkich mieszkańców Polski. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że dziś, niezależnie od reprezentowanej opcji politycznej, łączy nas jedna idea, by powstała droga ekspresowa S12.

   

  Stowarzyszenie Jednostek Samorządu Terytorialnego na Rzecz Budowy Drogi Ekspresowej S12 zostało zarejestrowane w październiku 2006 roku. Jednym z celów organizacji jest inicjowanie, propagowanie, przygotowanie i realizacja na terenie zrzeszonych w stowarzyszeniu jednostek samorządu terytorialnego wspólnych przedsięwzięć służących rozwojowi współpracy samorządów na rzecz budowy trasy ekspresowej S12.

  (pik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.