AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

REGION. Transporty bez wykresówek

DATA: 14 grudnia 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Funkcjonariusze kaliskiego oddziału WITD wykryli szereg nieprawidłowości, fot. WITD w Poznaniu

  Funkcjonariusze kaliskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego kontrolowali w ubiegłym tygodniu ciężarówki poruszające się po drogach powiatu. Nie obyło się bez mandatów.

  W pierwszym przypadku podczas kontroli pojazdu przewożącego napoje dla sieci sklepów spożywczych, kierowca nie rejestrował swojej pracy jadąc pojazdem z otwartym tachografem. Na czternastu okazanych do kontroli wykresówkach inspektorzy wykryli przypadki braku rejestrowania wskazań w zakresie prędkości pojazdu, aktywności kierowcy i przebytej drogi.

   

  W drugim przypadku stwierdzono natomiast ingerowanie w układ elektryczny pojazdu - kierowca nie rejestrował na wykresówkach rzeczywistych wskazań dotyczących aktywności kierowcy i przebytej drogi. Dodatkowo inspektorzy stwierdzili rażący stan techniczny pojazdu oraz brak prawidłowego zamocowania ładunku.

   

  W obu przypadkach kierowcy zostali ukarani mandatami w wysokości 2 tys. zł oraz mandatami karnymi za stan techniczny pojazdów i brak prawidłowego zamocowania ładunku. Zatrzymano dowody rejestracyjne pojazdów, a wobec pracodawców zostały wszczęte postępowania administracyjne.

  (pik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.