KOSZYKÓWKA. Debiut Bułgara. Stal wygrywa w Arenie

DATA: 15 grudnia 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

Świetny debiut w barwach Stali Ostrów zanotował Hristo Nikolov. Dzięki jego dobrej grze Stal pokonała Polpharmę Starogard Gdański 75:67.

Odbywający się w Arenie mecz był spotkaniem debiutów. Drużynę gości po raz pierwszy prowadził Mindaugas Budzinauskas, który kiedyś był zawodnikiem Stali i zdobył z tym zespołem brązowy medal MP. Sympatykom ostrowskiej drużyny zaprezentował się też nowy nabytek beniaminka, Bułgar Hristo Nikolov. Niżej notowani w tabeli goście poczynali sobie całkiem nieźle i prowadzili nawet 33:24. Pod koniec pierwszej połowy zdenerwowany takim obrotem spraw szkoleniowiec Stali Zoran Sretenović poprosił o przerwę. Reprymenda podziałała i gospodarze zdobyli siedem punktów z rzędu.

Trzecia kwarta upłynęła już pod dyktando żółto-niebieskich. Gospodarze przeważali szczególnie w przeciągu ostatnich 3 minut tego fragmentu i doprowadzili do wyniku 54:47. Taka przewaga utrzymała się do końca spotkania i Stal odniosła piąte zwycięstwo w tym sezonie. Świetny debiut w ostrowskiej drużynie zanotował Bułgar Hristo Nikolov. Bułgar w 22 minuty zapisał na swoim koncie 14 oczek, trafiając połowę oddanych prób z pola. Kolejnym przeciwnikiem BM Slam Stal będzie Energa Czarni Słupsk, z którą ostrowianie zagrają na wyjeździe. Ten mecz odbędzie się na parkiecie w Słupsku 19 grudnia o godz. 18:00. Do hali Arena powrócą jeszcze przed świętami, kiedy to 23 grudnia o godz. 19:00 zmierzą się z Polskim Cukrem Toruń. (jav)

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Polpharma Starogard Gdański 75:67 (12:14, 19:19, 23:14, 21:20)

BM Slam Stal: Sroka 15, Nikolov 15, Millage 14, Delaney 12, Ochońko 7, Suliński 6, Wangmene 4, Kaczmarzyk 3, Zębski 0, Żurawski 0.

Polpharma: Kinloch 15, Flieger 15, Hicks 13, Diduszko 7, Wojdyła 7, Dee 4, Mirković 4, Tiller 2, Grujić 0, Szymański 0, Renkiel 0.