AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

REGION. Złodzieje z maczetą i młotkiem

DATA: 15 grudnia 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  23-letni napastnicy zostali tymczasowo aresztowani, fot. arch.

  Maczetą i młotkiem zastraszyli dwaj młodzi kaliszanie kobietę, do której mieszkania wtargnęli i chcieli obrabować.

  Co najmniej 3 lata więzienia grozi trzem mężczyznom, którzy w minionym tygodniu wtargnęli do jednego z mieszkań na terenie gminy Lisków i okradli jego właścicielkę. - Napastnicy przy użyciu maczety oraz młotka sterroryzowali mieszkająca tam kobietę i zażądali wydania gotówki - mówi sierż. szt. Anna Jaworska-Wojnicz z KMP w Kaliszu. - Gdy jej nie otrzymali, użyli wobec 27-latki przemocy. Z mieszkania zabrali telefony komórkowe, telewizor oraz gotówkę. Sprawcy odjechali z kolegą, który czekał w aucie na zewnątrz i pomógł im ucieczce.

   

  Już po kilku godzinach mundurowi z Wydziału Kryminalnego zatrzymali sprawców rozboju. - Okazało się, że to dwaj 23-letni mieszkańcy Kalisza - dodaje rzeczniczka kaliskiej policji. - Ich 27-letni kolega, który im pomagał, również trafił do policyjnego aresztu. Skradzione przedmioty zostały odzyskane. Wszyscy zatrzymani w sprawie mężczyźni usłyszeli zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Kaliszu. Dwóch z nich rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, trzeci pomocnictwa.

   

  Na wniosek śledczych, sąd tymczasowo aresztował dwóch podejrzanych 23-latków. Ich starszy kompan dostał policyjny dozór. Mężczyznom grożą co najmniej 3 lata za kratami.

  (pik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.