AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PRZEGLĄD PRASY. Konflikt z prezesem KTW, Kalisz chce S12 i jarmark przed ratuszem

DATA: 16 grudnia 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Okładka najnowszego „Expressu Kaliskiego”, fot. wkaliszu.pl

  Narastający konflikt między prezesem Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego, a mistrzynią olimpijską, Kalisz w stowarzyszeniu walczącym o S12 oraz Jarmark Świąteczny na Głównym Rynku - zapraszamy na przegląd lokalnej prasy.

  O narastającym konflikcie pomiędzy Lechem Burchardem, prezesem Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego, a Martą Walczykiewicz, mistrzynią olimpijską w kajakarstwie pisze w najnowszym wydaniu „7 Dni Kalisza” Ewa Bąkowska.

  - W Kaliskim Towarzystwie Wioślarskim narasta konflikt pomiędzy prezesem Lechem Burchardem, a mistrzynią olimpijską, kajakarką Martą Walczykiewicz. Sprawa nabrała publicznego charakteru po spotkaniu zarządu KTW ze sportowcami i trenerami z okazji podsumowania minionego roku - można przeczytać w artykule „Uwaga! Zły prezes?!”. - Na spotkaniu nie było mistrzyni olimpijskiej Marty Walczykiewicz i jej trenera Zbigniewa Walczykiewicza (prywatnie taty p. Marty) oraz kilku innych jego zawodników. Nie było, bo nie zostali zaproszeni. Daria Walczykiewicz (siostra Marty) skwitowała to, ze widocznie jej siostra nie zasłużyła na uścisk dłoni prezesa. Marta Walczykiewicz obecnie przebywa na szkoleniu we Włoszech.

   

  W aktualnym wydaniu „Życia Kalisza” przeczytać można m.in. o dołączeniu Kalisza do stowarzyszenia, które lobbuje na rzecz wybudowania drogi S12, która byłaby najkrótszym połączeniem zachodniej i wschodniej granicy Polski. Tą kwestią w artykule „Chcą wspólnie budować S12” zajmuje się Robert Kordes.

  - Kalisz, Powiat kaliski, Leszno i Błaszki przystąpiły do Stowarzyszenia Jednostek Samorządu Terytorialnego na rzecz Budowy Drogi S12 - pisze red. Kordes. - W miniony piątek w kaliskim ratuszu odbyło się jego walne zebranie. Wniosek jest jeden: z różnych stron wzrastają naciski na budowę tej drogi ekspresowej.

   

  Okładkowym tematem „Expressu Kaliskiego” jest jarmark, który potrwa do soboty. - Biżuteria, artykuły dekoracyjne, świąteczne wyroby cukiernicze, czy pachnące wędzonki i wędliny. To wszystko do soboty czeka na kaliszan na Głównym Rynku - można przeczytać w artykule „Świąteczny Jarmark”. Ponadto w tygodniu dziennikarze piszą także o pomyśle na budynek po Fabryce Fortepianów i Pianin „Calisia”, który kilka tygodni temu kupiło kaliskie przedsiębiorstwo FB Antczak. - Hotel Hilton, biura oraz miejsce spotkań znajdą się w rewitalizowanym, budynku Calisii. Firma Antczak chce tam stworzyć Centrum Kultury i Biznesu - można przeczytać w materiale „Hilton w Calisii”. W gazecie także jest sporo informacji sportowych, dzięki którym sympatycy kibicowania z pewnością odnajdą coś dla siebie. Wśród nich m.in. „Zimowe sparingi KKS-u”, „Puchar Polski siatkarek w kaliskiej Arenie”, czy „Najlepszy rok dla Calisii”.

  (pik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.