AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AKCJA. Dziennikarskie pierniki na wigilię

DATA: 16 grudnia 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Od lewej: E.Magnuszewska, Ł.Wolski, K.Antczak, D.Synkiewicz, A.Walczak i S.Kwiatkowska, zdjęcia dzięki uprzejmości portalu Calisia.pl - Kinga Antczak

  Kaliscy dziennikarze włączyli się w ideę pomocy młodym podopiecznym Fundacji „Bread of Life” i upiekli kolorowe pierniki, które będzie można nabyć podczas sobotniej „IV Charytatywnej Wigilii na Kaliskim Rynku”.

  W najbliższą sobotę odbędzie się „IV Charytatywna Wigilia na Kaliskim Rynku”. W tym roku cały dochód z imprez (tak finałowej w sobotę, 19 grudnia, jak i imprez towarzyszących) przeznaczony będzie dla chorych dzieci, podopiecznych Fundacji „Bread of Life” - Mai, Sandry, Oliwki, Hani i Michała. Sobotnie wydarzenie jest główną imprezą, ale od początku grudnia mają miejsce inicjatywy, podczas których zbierane są datki na rzecz dzieci dotkniętych nieuleczalnymi chorobami.

   

  Jedną z takich inicjatyw był pomysł Danuty Synkiewicz, dziennikarki Radia Merkury, która zaproponowała, aby dziennikarze upiekli świąteczne pierniki, a dochód z ich sprzedaży przekazany został na potrzeby młodych podopiecznych fundacji, której szefem jest Tomasz Jeżyk. Na apel dziennikarki odpowiedziało większość kaliskich redakcji - z Radia Eska Barbara Źródlewska-Olejnik, z portalu Calisia.pl - Kinga Antczak, Elżbieta Magnuszewska i Sylwia Kwiatkowska, z portalu faktykaliskie.pl i z Magazynu Miejskiego - Agnieszka Walczak, a z Expressu Kaliskiego i z portalu wkaliszu.pl - Łukasz Wolski. Oczywiście była także pomysłodawczyni pieczenia charytatywnych pierników, czyli Danuta Synkiewicz.

   

   

  Gościnna kawiarnia internetowa Cafe Calisia użyczyła żurnalistom miejsca, gdzie powstało kilkaset niezwykłych wypieków. Wszystkie one będzie można nabyć w czasie sobotniej wigilii na Głównym Rynku - małe pierniki dostępne będą w cenie 2 zł, a większe 5 zł. Wśród świątecznych ciastek są też wyjątkowe pierniki, bo udekorowane nazwami redakcji, których dziennikarze wzięli udział w akcji, dlatego podane ceny są jedynie cenami sugerowanymi - hojniejsi darczyńcy mogą przekazać wyższe sumy datków. Pachnące pierniki będą dostępne u obecnego na płycie Głównego Rynku Aniołka oraz na stoisku portalu Calisia.pl

  (low)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.