AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. Radni szykują podwyżkę za wywóz śmieci

DATA: 28 grudnia 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Po podwyżce zapłacimy 14 zł za śmieci segregowane i 21 za niesegregowane

  O 2 zł miesięcznie ma wzrosnąć cena za wywóz śmieci w Kaliszu. Dla przeciętnej, czteroosobowej rodziny oznacza to wydanie dodatkowych stu zł więcej w ciągu całego roku.

  Dziś cena za wywóz segregowanych odpadów komunalnych wynosi 12 zł od osoby miesięcznie. Przeciętna, czteroosobowa rodzina płaci więc za to 576 zł rocznie. Po podwyżce za te same śmieci zapłaci już 672 zł czyli prawie sto złotych więcej.

  Wywóz odpadów niesegregowanych, po planowanej podwyżce kosztował będzie 21 zł.

  Według danych urzędu miasta, obecnie w Kaliszu 89493 osoby wnoszą opłaty za wywóz śmieci (w tym 1530 płaci za wywóz odpadów niesegregowanych).

  W ciągu roku kaliszanie płacą za swoje śmieci 13.015.632 zł. W przyszłym roku - o ile podwyżka wejdzie w życie -  zapłacimy 15 163 344 zł. Prawie o 2,15 mln zł więcej.

  Jak czytamy w projekcie uchwały, "podwyższenie stawek opłaty o 2 złote pozwoli dostosować wpływy z opłat do faktycznych kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w Mieście Kaliszu w 2016 roku".

  Uchwała podwyższająca ceny wywozu śmieci będzie poddana pod głosowanie na najbliższej sesji Rady Miejskiej Kalisza - 29 grudnia.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.