AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ŚWIĄTECZNY PRZEGLĄD PRASY. Św. Mikołaj w Egipcie, Wigilia na Kaliskim Rynku i dziennikarskie pierniki

DATA: 23 grudnia 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Okładka najnowszego, świątecznego wydania "Expressu Kaliskiego” oraz "7 Dni Kalisza" i "Życia Kalisza"..

  W świątecznym tygodniu zapraszamy na ostatni w tym roku przegląd lokalnej prasy. A w nim spotkania, wydarzenia i charytatywne imprezy z Bożym Narodzeniem w roli głównej.

  Przedświąteczne wydania lokalnych gazet poświęcone są głównie życzeniom bożonarodzeniowym, noworocznym, świątecznym kiermaszom oraz wigilijnym spotkaniom.

  Nie inaczej jest w tygodniku „7 Dni Kalisza”. „Opłatek w Russowie”, „Wigilia w gminie Blizanów”, „Był taki bal...”, „Ozdoby świąteczne w Liskowie”, „Świątecznie w Ciepielewie”, czy „Spotkanie opłatkowe strażaków” to materiały, które bezpośrednio nawiązują do okresu Świąt Bożego Narodzenia. Warto zapoznać się z artykułem Bożeny Szal-Truszkowskiej „Święty Mikołaj nad Nilem”.

  - Pierwszego świętego Mikołaja w Egipcie spotkaliśmy w połowie grudnia na małym bazarze w Luksorze, tuz przy wejściu do sławnej Doliny Królów - pisze red. Szal-Truszkowska. - Był dość zażywny, rumiany i uśmiechnięty; ubrany jak należy w czerwony płaszcz i czapę, zdobioną białym futrem. Choć temperatura przekraczała 28 stopni w skali Celsjusza, wydawał się zadowolony. A sądząc po stylizacji, najwyraźniej czekał na turystów z Niemiec.

   

  W aktualnym wydaniu „Życia Kalisza” Czytelnicy również znajdą sporo artykułów poświęconych świątecznym imprezom. Piszą o nich żurnaliści m.in. w tekstach: „Charytatywnie w Galerii Amber”, „Szopka po kalisku”, „Opłatek u diabetyków”, „Mikołaj dla niepełnosprawnych”, czy „Wielka Wigilia na Kaliskim Rynku”.

  - Sobotnia impreza, do której miesiącami przygotowywał się cały Kalisz, za nami. Wigilia na rynku po raz kolejny przyciągnęła do centrum miasta tłumy mieszkańców - w artykule „Wielka Wigilia na Kaliskim Rynku” pisze Ewelina Brodnicka. - W tym roku pomagaliśmy dzieciom chorym na nowotwór i cukrzycę: Mai, Michałowi, Sandrze, Oliwce i Hani.

   

  Najnowszy „Express Kaliski” wita Czytelników świąteczno-noworocznymi życzeniami. Wewnątrz numeru dziennikarze piszą również głównie o świątecznych imprezach. Wśród artykułów odnaleźć można m.in. „Dziennikarze upiekli pierniki na wigilię”, „Wizyta Świętego Mikołaja”, „Wigilia w Parkowym”, „Szopki i stajenki”, czy „Wigilia na rynku”.

  - Kaliscy dziennikarze upiekli w Cafe Calisia kolorowe pierniki na wigilię - w artykule „Dziennikarze upiekli pierniki na wigilię” pisze Piotr Jaworowski. - Pomysłodawczynią przedsięwzięcia była Danuta Synkiewicz, dziennikarka Radia Merkury, która zaproponowała, aby dziennikarze upiekli świąteczne pierniki, a dochód z ich sprzedaży przekazany został na potrzeby młodych podopiecznych fundacji „Bread of Life”, której szefem jest Tomasz Jeżyk. Na apel dziennikarki odpowiedziało większość kaliskich redakcji.

  (pik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.