AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AKCJA. Policjanci przekazali dzieciom świąteczne niespodzianki

DATA: 23 grudnia 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Kaliscy policjanci w roli św. Mikołajów, fot. KMP w Kaliszu

  Ponad 40 dzieci z 26 rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, otrzymało świąteczne paczki przygotowane przez policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

  Kaliscy dzielnicowi wytypowali najbardziej potrzebujące rodziny, do których trafiły słodkie niespodzianki. - Funkcjonariusze skupili się przede wszystkim na tych, które wychowują się w rodzinach znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej - mówią organizatorzy akcji z Zespołu Profilaktyki Społecznej kaliskiej policji. - Policjanci podczas spotkania, złożyli życzenia najmłodszym i ich rodzicom z okazji świąt.

   

  Jak przyznają sami mundurowi, bożonarodzeniowe niespodzianki trafiły także do rodzin, które zazwyczaj nie zwracają się o materialne wsparcie do instytucji odpowiedzialnych za pomoc najuboższym mieszkańcom. - Niejednokrotnie ich skromność sprawia, że z różnych powodów o tym nie mówią - podkreślają pomysłodawcy akcji. - Dlatego dzielnicowi znając sytuację poszczególnych rodzin, wytypowali do obdarowania dzieci w podległych im rejonach służbowych.

  (pik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.