AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KALISZ. Będzie drożej za wywóz śmieci

DATA: 29 grudnia 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Podwyżka cen za wywóz śmieci będzie dotyczyła zarówno tych segregowanych, jak i niesegregowanych

  Rada Miejska Kalisza zdecydowała o podwyżce opłat za wywóz śmieci. Od 1 stycznia zapłacimy 2 zł więcej miesięcznie od osoby. Rocznie 4-osobowa rodzina na ten cel będzie musiała znaleźć w swoim budżecie dodatkowe 100 zł.

  Kaliscy samorządowcy przegłosowali na wtorkowej sesji rady miejskiej podwyżkę opłat za wywóz śmieci. I to zarówno tych segregowanych,      jak i niesegregowanych. W 2016 roku mieszkańcy, którzy zdeklarowali segregację odpadów zapłacą 14 zł od osoby (teraz było to 12 zł). Cena za wywóz niesegregowanych śmieci wyniesie 21 zł.

   

  Do tej pory przeciętna, czteroosobowa rodzina płaciła prawie 580 zł rocznie za wywóz segregowanych śmieci. Po wtorkowej decyzji rady miejskiej kaliskie rodziny muszą uwzględnić na ten cel dodatkowe niecałe 100 zł.      W przyszłym roku będzie to kwota 672 zł.

   

  Według władz Kalisza podwyższenie ceny o 2 zł dostosuje wpływy z opłat do faktycznych kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w mieście. Za podjęciem uchwały głosowali samorządowcy koalicyjni, przeciwna była prawie cała opozycja. Radnych rządzących w Kaliszu ugrupowań PiS, SLD i Stowarzyszenia „Wspólny Kalisz” poparł radny Stanisław Paraczyński.

  (low)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.