AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

RATUSZ. „Monitoring” kartonową kamerą

DATA: 29 grudnia 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  KIMCODER ma przypomnieć władzom miasta o wciąż niezrealizowanej obietnicy zamontowania w Sali Recepcyjnej monitoringu obrad kaliskich samorządowców

  Kaliska Inicjatywa Miejska przypomniała samorządowcom o obietnicy wprowadzenia monitoringu na sesjach rady miejskiej. Na obrady aktywiści KIMu przynieśli... kartonową kamerę.

  Na ostatniej w tym roku sesji rady miejskiej lokalni samorządowcy przyjęli m.in. budżet Kalisza na przyszły rok i poparli podwyżkę cen za wywóz śmieci. Na sali tradycyjnie obecni byli także aktywiści Kaliskiej Inicjatywy Miejskiej, którzy monitorują działania miejscowych radnych. Wyniki swojej pracy publikują na stronie kalisz.mamprawowiedziec.pl

   

  Członkowie KIMu od wielu miesięcy przypominają włodarzom Kalisza o obietnicy zamontowania m.in. w Sali Recepcyjnej ratusza monitoringu, dzięki któremu kaliszanie mogliby na żywo przyglądać się obradom rajców. Niestety, mimo zapewnień do dzisiaj mieszkańcy nie mogą doczekać się systemu kamer. Dlatego na ostatnią w tym roku sesję Rady Miejskiej Kalisza aktywiści postanowili przyjść z kartonową atrapą kamery.

   

  Jak zapewniają włodarze Kalisza, pomysł monitoringu obrad nie został porzucony - ma on być zamontowany w przyszłym roku. Przy okazji monitoringu, radni mieli otrzymać także system do elektronicznego głosowania, a Sala Recepcyjna miała zostać wyposażona w klimatyzację.

  (low)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.