AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

TEMIDA. Prokuratura umarza "aferę madrycką". Adam Rogacki z kolegami nie stanie przed sądem

DATA: 29 grudnia 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Adam Rogacki (fot. wkaliszu.pl)

  Jak podaje TVN24, prokuratura umarza śledztwo w sprawie tzw. "afery madryckiej". Zdaniem śledczych byli posłowie PiS „nie doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia mieniem”.

  Jak podaje TVN24, Adam Rogacki, Adam Hofman i Mariusz Antoni Kamiński nie bedą odpowiadać przed sądem za loty do Madrytu i innych europejskich miast, które były opłacane z sejmowej kasy. Prokuratura umarza śledztwo w tej sprawie. Szczegóły uzasadnienia nie są jeszcze znane.

  Jak piszą dziennikarze TVN24, prokuratura badała, czy posłowie wprowadzili w błąd pracowników Kancelarii Sejmu, deklarując wyjazd w podróż służbową samochodem prywatnym, a rozliczając koszty wielu podróży jako ekwiwalent za bilet lotniczy. ​W trakcie śledztwa okazało się jednak, że Kancelaria Sejmu przyznała posłom ekwiwalent za bilet lotniczy, niezależnie od tego, jaki środek transportu oni sami wybrali.

  Jak wynika z akt śledztwa, Kancelaria Sejmu  nie poczuła się w tej sprawie poszkodowana. Poza tym Rogacki i jego koledzy zwrócili Kancelarii pobrane kwoty.

   

  O sprawie poselskich delegacji zrobiło się głośno jesienią 2014 roku. Parlamentarzyści Adam Rogacki, Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński oraz eurodeputowany Dawid Jackiewicz lecieli w oficjalnej delegacji do stolicy Hiszpanii. W Madrycie odbywało się posiedzenie Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

  Posłowie PiS zgłosili wyjazd do Madrytu samochodem, a w rzeczywistości polecieli tam tanimi liniami. Od kancelarii Sejmu na przejazd prawie sześciu tysięcy kilometrów, noclegi i kilkudniowe diety dostali kilkanaście tysięcy złotych. Wybrali jednak samolot i to tanich linii. Wydali więc dużo mniej, bo sam przelot to ok. 800 zł.

  Po wybuchu afery cała trójka została wykluczona z Prawa i Sprawiedliwości.

  (nel)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.