AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLICJA. Pędził 140 km/h

DATA: 30 grudnia 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Za zbyt szybką jazdę kaliszanin na trzy miesiące stracił prawo jazdy, fot. arch.

  Na trzy miesiące stracił prawo jazdy 31-letni kaliszanin, który w obszarze zabudowanym pędził samochodem 140 kilometrów na godzinę.

  Mężczyznę zatrzymał patrol kaliskiej drogówki we wtorek tuż po godzinie 20.00 w podkaliskiej Plewni (gm. Ceków-Kolonia). - Jak się okazało kierowca Volvo pomimo wjechania w wyraźnie oznakowany obszar zabudowany nie zwolnił - mówi Witold Woźniak z KMP w Kaliszu. - Mundurowi za pomocą wideorejestratora sprawdzili, z jaką faktycznie prędkością jechał. Urządzenie pomiarowe wykazało, że kierowca miał na liczniku 140 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

   

  Zgodnie z obowiązującym od 18 maja prawem, mundurowi zatrzymali kaliszaninowi na trzy miesiące prawo jazdy oraz skierowali wniosek do sądu o ukaranie kierowcy. Jeżeli jednak 31-latek przez ten czas wsiądzie za kierownicę i zostanie skontrolowany przez policję, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna wpadka bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

  (pik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.