AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POGODA. Przed nami mroźna noc

DATA: 2 stycznia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W nocy temperatura w Kaliszu może spaść do kilkunastu stopni poniżej zera, fot. Internet

  Najbliższa noc będzie prawdopodobnie najchłodniejsza w Kaliszu i w regionie  podczas tegorocznej zimy. Odczuwalna temperatura może być nawet na poziomie -16 stopni Celsjusza.  

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed mrozami. Zagrożenie I stopnia dotyczy sześciu województw - obecnie nie ma wśród nich województwa wielkopolskiego. Najzimniej będzie w Bieszczadach. W nocy miejscami temperatury mogą wynosić tam od -24°C do -19°C.

   

  Brak chmur oraz śniegu potęguje odczuwalne zimno. Jak zapowiadają meteorolodzy temperatura w Kaliszu w nocy spadnie do wartości -11 stopni  w skali Celsjusza, jednak temperatura odczuwalna może być nawet na poziomie -16 stopni. W niedzielę w regionie temperatura powietrza w dzień będzie utrzymywać się na poziomie około -6 stopni Celsjusza, choć w nocy z niedzieli na poniedziałek spadnie do około -10 stopni.

   

  Na początku przyszłego tygodnia w Kaliszu ma poprószyć słaby śnieg. Ma być także trochę cieplej i chociaż w poniedziałek temperatura będzie jeszcze około 3 stopni poniżej zera (w nocy -10 stopni), to już we wtorek temperatura ma oscylować wokół 0 (w nocy -4), żeby w środę osiągnąć 3 stopnie na plusie (w nocy -2). Wtedy też mają wystąpić większe opady śniegu z deszczem. Największe opady deszczu i deszczu ze śniegiem meteorolodzy przewidują na piątek, 8 stycznia.

  (pik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.