AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POGODA. Mróz zabija - policja apeluje

DATA: 4 stycznia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W poniedziałek temperatura może wynosić -6 stopni Celsjusza, fot. Internet

  Minionej nocy temperatura spadła do kilkunastu stopni poniżej zera. Policja apeluje o zwracanie szczególnej uwagi na przypadki, kiedy osoby mogą być narażone na śmierć z wychłodzenia.

  Od Sylwestra policja w Polsce odnotowała 26 ofiar śmiertelnych mrozu. W Kaliszu mundurowi badają niedzielny przypadek, kiedy na chodniku odnalezione zostały zwłoki 60-letniej kobiety. Ciało zauważyła kobieta przechodząca w pobliżu bloku mieszkalnego przy ulicy Podmiejskiej. - Decyzją prokuratora ciało zabezpieczone zostało do sekcji - mówi sierż. szt. Anna Jaworska-Wojnicz z KMP w Kaliszu.

   

  Policja apeluje o zwracanie szczególnej uwagi na przypadki, gdy widzimy osoby starsze, bezdomne lub pod wpływem alkoholu, które znajdują się na zewnątrz budynków. - Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie - podkreślają mundurowi. - Jednym z najczęstszych, a zarazem najbardziej mylnych mitów jest ten, że na rozgrzewkę najlepszy jest alkohol. To nieprawda. Faktycznie przez chwilę osoba pijąca czuje ciepło, to jednak za chwilę jej organizm jest jeszcze bardziej narażony na wyziębienie.

   

  Mundurowi przypominają, że każdy przypadek zauważenia osoby, która może potrzebować pomocy, należy zgłaszać. - Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy - apelują policjanci. - Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

   

  Jak zapowiadają meteorolodzy, w poniedziałek w Kaliszu będzie mroźno. W dzień temperatura ma oscylować wokół -6 stopni Celsjusza, a w nocy może spaść do co najmniej -14 stopni. Od wtorku ma być nieco cieplej. W ciągu dnia temperatura będzie w granicach od minus 3 do plus 2 stopni. W nocy natomiast od minut siedmiu do jednej kreski powyżej zera. Od środy możliwe są także słabe opady śniegu, które pod koniec tygodnia przejdą w opady deszczu ze śniegiem.

  (pik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.