AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PŁYWANIE. Bartek goni seniorów

DATA: 4 stycznia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Bartosz Piszczorowicz w Zimowych Mistrzostwach Polski udanie rywalizował z olimpijczykami.

  W Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców wystartowali pływacy KKS-u Kalisz. Z seniorami udanie rywalizował najlepszy kaliski pływak Bartosz Piszczorowicz.

  Piszczorowicz jest tegorocznym złotym medalistą na 100 i srebrnym na 200 metrów stylem dowolnym podczas rozegranych w Dębicy Mistrzostw Polski w pływaniu juniorów 16-letnich. Wynikami, jakie osiągnął w Lublinie udowodnił, że plasuje się nie tylko w krajowej i europejskiej czołówce juniorskiej, ale też depcze po piętach sporo starszym i dużo bardziej doświadczonym zawodnikom. Do finału A na 100 m stylem dowolnym, Bartek wszedł z dziesiątym czasem i będąc najmłodszym ze startujących, zmierzył się z tak utytułowanymi zawodnikami jak olimpijczycy Konrad Czerniak, Kacper Majchrzak czy Sebastian Szczepański. - Bartek był dużo młodszy od swoich rywali, a mimo to „nie wymiękł” - mówi trener Dominik Grudziński. - Popłynął rewelacyjnie, zajmując ostatecznie 8. miejsce i uzyskując czas (49.15). W ciągu dwóch dni poprawił swój rekord na tym dystansie o 1,5 s, a biorąc pod uwagę fakt, iż (49.15) to aktualnie szósty wynik w Europie wśród 16-17-latków satysfakcja jest naprawdę duża.

  Nie mniej udany był też kolejny dzień zawodów i znów miejsce w pierwszej dziesiątce kaliskiego pływaka w gronie najlepszych polskich seniorów, w finałowym wyścigu na 200 m stylem dowolnym. Czas jaki uzyskał 1.48.51 był gorszy jedynie o nieco ponad dwie sekundy od minimum na Mistrzostwa Europy Seniorów w Londynie. - To były dla mnie najlepsze zawody w ubiegłym 2015 roku - mówi Bartosz Piszczorowicz. - Popłynąłem tak jak zamierzałem, a nawet lepiej. W obu finałach byłem najmłodszym zawodnikiem wśród krajowej czołówki, ale cieszą przede wszystkim dobre czasy. Na 200 m stylem dowolnym, przeliczając wynik z krótkiego na długi basen, można powiedzieć, że zrobiłem minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów. - Jego starty odbiły się naprawdę szerokim echem, odebraliśmy mnóstwo gratulacji, wszyscy podchodzili i pytali, kim jest ten utalentowany 16-latek? - potwierdza trener Grudziński. - Alicja Tchórz, której jak zwykle nie zabrakło wśród uczestników zawodów i która oczywiście gorąco nam kibicowała, nie mogła wyjść z podziwu, co ten młodzian zrobił.

  Godny zauważenia jest też wynik Michała Mikołajczyka (57.95) na 100 m stylem zmiennym, o 1,5 s. lepszy od rekordu życiowego i plasujący go w pierwszej piątce w kraju, w swojej kategorii wiekowej. Kaliszanin poprawił też czasy na 100 i 50 m stylem klasycznym, gdzie otarł się o półfinał. Dobry występ zanotował Marco Cecere, który przeszedł do KKS-u z Warty Poznań i uzyskał czas (2.10.66) na 200 m stylem grzbietowym. Wśród żeńskiej części naszej pływackiej drużyny najlepiej zaprezentowała się Zuzanna Kit. Wprawdzie wystartowała w finale na 50 m stylem klasycznym, ale czas jaki osiągnęła był nieco gorszy od jej rekordu życiowego. Trochę zabrakło też, by dostać się do finałowej dziesiątki na 100 metrów „klasykiem”. - Nie ukrywam, że po cichu liczyłam na medal - podsumowała swoje starty ubiegłoroczna podwójna złota medalistka Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 17-18 lat.                                                                        (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.