AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KALISZ. Kijewski za Kościelnego

DATA: 4 stycznia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Od 1 stycznia nadzór nad MZDiK sprawuje wiceprezydent Artur Kijewski, fot. wkaliszu.pl arch.

  Artur Kijewski zastąpił Piotra Kościelnego jako zwierzchnik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

  Od 1 stycznia wiceprezydent Piotr Kościelny nie nadzoruje już Zarządu Dróg Miejskich. Po przekształceniu tej jednostki w Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, jego obowiązki przejął wiceprezydent Artur Kijewski. Zarządzenie w tej sprawie wydał 30 grudnia prezydent Grzegorz Sapiński.

   

  Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji od nowego roku zajmuje się organizacją transportu w Kaliszu. Jednostka będzie realizowała część zadań trzech instytucji - Kaliskich Linii Autobusowych, Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego oraz Wydziału Spraw Obywatelskich kaliskiego magistratu. Dyrektor jednostki będzie także nadzorował strefę parkowania oraz ma proponować władzom miasta rozwiązania w zakresie dostosowywania ruchu do potrzeb pieszych i rowerzystów. Siedziba MZDiK będzie znajdować się przy ulicy Złotej.

   

  Krzysztof Gałka, dotychczasowy szef Zarządu Dróg Miejskich porozumiał się z samorządowymi władzami i objął stanowisko zastępcy dyrektora MZDiK do spraw inwestycji drogowych. W listopadzie ubiegłego roku miasto ogłosiło dwa konkursy - na dyrektora MZDiK oraz na drugiego zastępcę do spraw komunikacji w jednostce. W grudniu okazało się, że komisja konkursowa nie wybrała szefa jednostki. - Komisja nie dokonała wyboru kandydata z powodu niewystarczającego doświadczenia zawodowego w zakresie zarządzania drogami publicznymi oraz w zakresie organizacji publicznego transportu zbiorowego - czytamy w uzasadnieniu decyzji. Wybrany został natomiast drugi zastępca. Został nim Dariusz Mencel. - Pan Dariusz Mencel wykazał się odpowiednimi kwalifikacjami do zatrudnienia na stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. Komunikacji oraz doświadczeniem zawodowym odpowiednim do oferowanego stanowiska pracy - podkreśliła komisja konkursowa. - Udzielił wyczerpujących odpowiedzi na pytania merytoryczne zadane przez Komisję. Uzyskał najwyższą ocenę Komisji.

  (pik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.