KOSZYKÓWKA (VIDEO). Stal znów wygrała w Arenie

DATA: 4 stycznia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    - Dobra robota panowie, mamy siódme zwycięstwo - mówi do swoich kolegów z zespołu Wojciech Zurawski. Fot. bmslamstalostrów.pl

Drugie z rzędu, a pierwsze w tym roku zwycięstwo zanotowali koszykarze BM Slam Stal. W niedzielę pokonali w Arenie Trefl Sopot 70:64.

Podopieczni Zorana Sretenovica rozpoczęli pierwszy mecz ligowy po Nowym Roku od prowadzenia 10:2, ale przez następne pięć minut nie oddali celnego rzutu do kosza. Trefl Sopot wykorzystał niemoc gospodarzy i po serii 14:0 objął po pierwszej kwarcie prowadzenie 22:15. Na początku drugiej kwarty Stal nadal grała źle i sopocianie prowadzili już 27:15. Wtedy jednak goście zaczęli seryjnie pudłować, ostrowianie znów przejęli inicjatywę i na przerwę Trefl schodził prowadząc zaledwie jednym punktem 31:30.

W trzeciej kwarcie gra była wyrównana, a kluczowe wydarzenia dla losów meczu rozpoczęły się w czwartej odsłonie od efektownego wsadu Deshawna Delaneya. Amerykanin poderwał tą akcją publikę, a do stanu 62:56 dla Stali celnym trafieniem doprowadził świetnie dysponowany w niedzielę Tomasz Ochońko. Na niewiele ponad minutę przed końcem, BM Slam Stal miała sześć punktów przewagi (było 66:60 dla gospodarzy) a dzieła dokończyli Curtis Millage i Ochońko pieczętując tym samym siódme zwycięstwo ostrowian w Tauron Basket Lidze.

Niedzielna wygrana z Treflem była dla ,,Stalówki'' piątym triumfem w kaliskiej Arenie, która okazała się szczęśliwym obiektem dla beniaminka męskiej ekstraklasy. Po tym zwycięstwie Stal z bilansem 7 zwycięstw i 7 porażek zajmuje 11 miejsce w tabeli PLK. Kolejny mecz w ekstraklasie ostrowianie rozegrają 9 stycznia. Wtedy to zmierzą się na wyjeździe z Polfarmex Kutno, który zajmuje 7 pozycję.                                          (jav)

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Trefl Sopot 70:64 (15:22, 15:9, 19:16, 21:17)

BM Slam Stal: Millage 16 , Nikołow 13, Ochońko 13, Wangmene 7, Żurawski 7, Delaney 7, Suliński 5, Sroka 2, Zębski 0, Kaczmarzyk 0.

Trefl: Duren 17, Śmigielski 13, Majok 12, Dutkiewicz 10, Bilinovac 8, Stefanik 2, Motylewski 1, Dzierżak 1, Sikora 0, Kulka 0, Krefft 0.