AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KUCHNIA. Ekipa kaliskiego Maguro Sushi Bar na słynnej noworocznej aukcji rybnej w Tokio

DATA: 5 stycznia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Zachariasz Popiołek na tokijskiej aukcji rybnej

  Ekipa kaliskiego Maguro Sushi Bar jako jedyna z Polski uczestniczyła w słynnej noworocznej aukcji rybnej w Tokio

  Słynna noworoczna aukcja tuńczyka odbyła się 5 stycznia po raz ostatni na giełdzie rybnej Tsukiji w Tokio. Uczestnikami aukcji już po raz kolejny jako jedynej restauracji w Polsce byli przedstawiciele kaliskiego MAGURO SUSHI BAR.

  Już od samego świtu przed restauracją Zanmai zbierały się tłumy dziennikarzy przewidując, iż to właśnie tam przywędruje najlepsza ryba tegorocznej licytacji. Nie mylili się.

  Wylicytowany przez Kimurę dwustukilogranowy tuńczyk błękitnopłetwy został złowiony w wodach należących do prefektury Aomori w północnej części wyspy Honsiu.

  Mimo że, za wylicytowany okaz trzeba było zapłacić 14 mln jenów czyli 3 razy tyle, co w roku ubiegłym -  cena była daleka jest od rekordu, który został ustanowiony w 2013 - kiedy za podobnej wielkości rybę zapłacono bagatela 1,76 mln dolarów.

  Wartość jednego kilograma ryby wyniosła 70 tysięcy jenów czyli - 2300zł.

  Tegoroczna aukcja miała bardzo uroczysty charakter, ale wyczuwało się również atmosferę nostalgii, ponieważ najdroższa ryba przejdzie do historii jako ostatnia, wylicytowana na giełdzie rybnej Tsukiji w Tokio. 

  Już po raz kolejny przedstawiciele MAGURO SUSHI BAR jako jedynej restauracji z Polski mieli okazję obserwować noworoczną giełdę tuńczyka w stolicy Japonii.

  - Jest to dla nas ogromny zaszczyt - tym bardziej, że historia dzieje się na naszych oczach. Cieszymy się, że możemy ciągle podnosić jakość naszego sushi i tworzyć zgrany zespół na bardzo wysokim, światowym poziomie w rodzinnym mieście Kaliszu – mówi Paweł Popiołek. - Mamy już duże doświadczenie w współpracy z Japończykami a na targu rybnym spotkaliśmy bardzo wielu przyjaciół, więc czuliśmy się praktycznie jak w domu - dodaje syn właściciela, Zachariasz. 

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.