AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WOŚP 2016. W najbliższą niedzielę odbędzie się Wielkoorkiestrowy Finał!

DATA: 5 stycznia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Wśród kwestujących wolontariuszy WOŚP najwięcej jest ludzi w młodym wieku - w ubiegłym roku w samym tylko Kaliszu zebrano ponad 160 tys. zł, foto wkaliszu.pl arch.

  W niedzielę odbędzie się 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Także w Kaliszu wolontariusze będą kwestować zarówno na potrzeby najmłodszych Polaków, jak i osób w podeszłym wieku. Gwiazdą wieczoru będzie Mrozu.

  Podczas ogólnopolskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2016 120 tysięcy wolontariuszy będzie zbierało pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Hasłem przewodnim tegorocznej akcji jest „Pediatria i godna opieka ludzi w podeszłym wieku”. - Ubiegły rok pokazał, że pediatria jest mocno zaniedbaną działką. Dokonując zakupów z pieniędzy zebranych podczas 23. Finału WOŚP zobaczyliśmy, że potrzeby na tych oddziałach są ogromne, z czego tak naprawdę nie zdawaliśmy sobie do końca sprawy - mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. - Szpitale skupiają się na zakupie skomplikowanych urządzeń, a nie starcza na tak prozaiczne rzeczy jak łóżka, czy szafki. Komfort pacjenta jest również ważny w dochodzeniu do zdrowia. Nie zapominamy także o geriatrii, jest coraz lepiej. Dopiero kiedy Orkiestra zaczęła mówić głośno o pomijaniu tego tematu, zaczęto myśleć o seniorach bardziej serio.

   

  Kalisz tradycyjnie włącza się w organizację finałowej imprezy WOŚP. Zbiórka funduszy na rzecz dzieci i osób starszych rozpocznie się o godzinie 8.00. Sztab kaliskiej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie w hali Arena i to stamtąd wyruszą wolontariusze wyposażeni w charakterystyczne puszki oraz specjalne identyfikatory. - Jak co roku będziemy wspierani przez liczną grupę wolontariuszy, w tym harcerzy - mówi Mirosław Przybyła, dyrektor OSRiR Kalisz, który jest głównym organizatorem imprezy. - Na ulice Kalisza wyjdzie 650 kwestujących, co wraz z osobami towarzyszącymi może stanowić grupę blisko tysiąca osób.

   

  Imprezy finałowe w Kaliszu rozpoczną się przed godziną 16.00 w hali Arena. Chętni będą mogli wziąć udział w licytacjach, fundusze z których zasilą konto WOŚP. Gwiazdą tegorocznej kaliskiej imprezy będzie Mrozu, który wystąpi tuż po tradycyjnym Światełku do Nieba zaplanowanym na godzinie 20.00. Koszty organizacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kaliszu zamkną się w kwocie około 100 tysięcy złotych. Zakończenie imprezy przewidywane jest na godzinę 21.30.

   

  Poniżej prezentujemy program 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kaliszu (hala Arena):
  godz. 15.45-16.00: Chór Asnykowcy
  godz. 16.00-16.30: Koncert WOWA Z Charkowa
  godz. 16.30-16.50: licytacje
  godz. 16.50-17.00: Fabryka Tańca Różańscy
  godz. 17.00-17.30: Koncert Kamil Pyrek & Grube Ryby
  godz. 17.30 18.00: licytacje
  godz. 18.00-18.10: Sieraszewski Dance Studio
  godz. 18.10-18.40: licytacje
  godz. 18.40 – 19.10: Piano Song
  godz. 19.10-19.45: licytacje
  godz. 20.00: Światełko do Nieba
  godz. 20.10-15: koncert Mrozu
  godz. 21.30: planowane zakończenie imprezy

  (pik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.