AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WOŚP 2016. Kaliscy policjanci dla Orkiestry

DATA: 7 stycznia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Specjalnie przygotowane przez kaliskich policjantów maskotki będzie można licytować podczas 24. Finału WOŚP, fot. KMP w Kaliszu

  Podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kaliscy policjanci nie tylko będą czuwać nad bezpieczeństwem kwestujących wolontariuszy, ale także przekażą fanty, które zostaną zlicytowane na rzecz WOŚP.

  Wśród nich jest zaproszenie na „Dzień z Policją”. - Podczas wizyty zwycięzca licytacji spotka się z Komendantem Miejskim Policji w Kaliszu, odwiedzi Naczelników Wydziałów kaliskiej jednostki oraz zapozna się z pracą podlegających im funkcjonariuszy - mówi sierż. szt. Anna Jaworska-Wojnicz z KMP w Kaliszu. - Zobaczy sprzęt i wyposażenie policji oraz będzie obecny podczas kontroli prędkości za pomocą laserowego miernika prędkości.

   

  Kaliszanie będą mogli wylicytować także specjalnie przygotowane przez miejscowych mundurowych maskotki ubrane w kamizelki odblaskowe oraz parasol z autografami zespołu Blue Cafe. Funkcjonariusze przygotowali także atrakcje w czasie trwania kaliskiego Finału WOŚP. - Policjanci będą obecni na hali „Arena”, gdzie na specjalnie przygotowanym stoisku będzie można odcisnąć swoje linie papilarne, obejrzeć i przymierzyć alkogogle, czyli okulary symulujące pole widzenia osoby nietrzeźwej - dodaje rzeczniczka kaliskiej policji. - Będzie też stanowisko wyposażenia policyjnego, na którym zaprezentujemy czapki, kaski, tarcze, kamizelki, kajdanki i pałki policyjne z możliwością przymierzenia i zrobienia zdjęcia. Przygotowaliśmy także konkursy, gadżety i odblaski dla dzieci.

   

  Tegoroczny Wielkoorkiestrowy Finał rozpocznie się w niedzielę, 10 stycznia, o godzinie 8.00.  Kaliscy mundurowi spotykają się z szefami sztabów WOŚP i wolontariuszami, zwracając uwagę, na jakie zagrożenia mogą być narażeni i czego powinni unikać, aby bezpiecznie zbierać pieniądze. W czasie zbiórki na ulice wyjdzie większa liczba policyjnych patroli, funkcjonariuszy drogówki oraz policjantów operacyjnych. W całym kraju kwestować będzie około 120 tysięcy osób, w Kaliszu będzie 650 zarejestrowanych wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami.

  (pik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.