AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AKCJA. Po raz 16. wyruszyła z Kalisza do Warszawy Sztafeta Cyklistów WOŚP

DATA: 10 stycznia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W sztafecie uczestniczą m.in. Wiloetta Przybylska z kaliskiego Starostwa oraz biznesmen Jan Kolański (fot. powiat.kalisz.pl

  O godz. 8 rano sprzed kaliskiego Starostwa Powiatowego wyjechali cykliści, którzy co roku wspierają WOŚP w jedynej takiej sztafecie w Polsce.

  Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów wyruszyła z Kalisza do Warszawy już po raz szesnasty. Punktualnie o godz. 8.00 rano sprzed kaliskiego Starostwa Powiatowego wyjechali cykliści, którzy co roku wspierają WOŚP w jedynej takiej sztafecie w Polsce.

  Sprzed starostwa rowerzystów wystartowała wiceprezydent Kalisza Karolina Pawliczak, życząc kolarzom szczęśliwej podróży. Pierwsi na rower wsiedli wicestarosta kaliski Jan Adam Kłysz, Jan Kolański, wójt gminy Ceków Kolonia, Mariusz Chojnacki oraz kaliscy kolarze.

  Pierwsza zmiana nastąpiła w Opatówku, tam na rower wsiadła Wioletta Przybylska, która przejechała ponad 35 km i dojechała do Warty, gdzie była kolejna zmiana i na rower wsiadł Robert Bielawski, który przejechał do Zgierza. W sztafecie biorą udział również Przemek Laskowski, Marek Baumgart, Andrzej Nowak, Zbyszek Sobczak oraz Bronek Krakus pomysłodawca sztafety.

  Opiekę medyczna nad sztafetą sprawuje firma Bobomed. Cykliści będą w studiu TVP 2 o godz. 23.19 razem z reprezentacja gminy Ceków Kolonia. Tam przekażą czek Banku Spółdzielczego z rekordową sumą zebraną na rzecz WOŚP. Przekażą również słodycze z firmy Colian, dwa kosze słodyczy trafią na licytację Allegro.

  (wp)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.