AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WOŚP 2016. Tłumy na finale kaliskiej imprezy Wielkoorkiestrowej

DATA: 10 stycznia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Na finałowym koncercie były tłumy kaliszan, fot. redakcja wkaliszu.pl

  Do hali Arena przyszły tłumy fanów Łukasza Mroza, który był gwiazdą 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kaliszu. Tuż przed koncertem odbył się pokaz fajerwerków oraz licytacje, w tym kolacji z prezydentem Kalisza, Grzegorzem Sapińskim.   

  Tegoroczny finał może być rekordowy pod względem zebranych pieniędzy w akcji zainicjowanej przez Jurka Owsiaka, szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulice Polski wyszło ponad 120 tysięcy wolontariuszy, którzy w tym roku kwestowali na zakup urządzeń do oddziałów pediatrycznych oraz na potrzeby osób w podeszłym wieku. W Kaliszu z charakterystycznymi puszkami na ulice wyszło 650 wolontariuszy. Wśród nich byli Paulina Banaszkiewicz, Julia Pomykała, Dominika Suchecka, Natalia Latańska i Wiktor Stegliński. - Lubię pomagać, dlatego postanowiłem zostać wolontariuszem i wziąć udział w tej akcji - mówi Wiktor. - Warto jest pomagać innym, bo gdybyśmy sami potrzebowali pomocy, to na pewno też liczylibyśmy na nią.  

  Podobnego zdania są Patrycja i Hubert. - Chcemy pomóc chorym dzieciom - zapewniają Patrycja Marczak i Huber Maciejak. - To jest jedna z rzeczy, w której możemy wziąć aktywny udział i zrobić coś dobrego. Dzięki pomaganiu odczuwamy radość i pozytywną energię w sercu.

   

  Od popołudnia w kaliskiej hali Arena kaliszanie mogli licytować fanty. Wśród nich była kolacja z prezydentem Grzegorzem Sapińskim. Zwycięzca zapłacił 1500 złotych. Równo o godzinie 20.00 rozpoczęło się tradycyjnie Światełko do Nieba, czyli pokaz sztucznych ogni. Na zakończenie kaliskiego Finału WOŚP wystąpił Mrozu.

   

   

  Jak powiedział Mirosław Przybyła, szef sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kaliszu, do godziny 20.00 zebrano ponad 130 tysięcy złotych, ale liczenie pieniędzy cały czas trwa. Niewykluczone, że tegoroczny finał okaże się rekordowy pod względem zebranej sumy.

  (pik)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.