AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. Kalisz włącza się w Światowe Dni Młodzieży

DATA: 11 stycznia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński i bp o. Łukasz Buzun, fot. Tomasz Staszczyk, UM w Kaliszu

  Tuż przed lipcowymi Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie, Kalisz będzie gościł młodych przedstawicieli katolików z różnych stron świata. W miniony piątek list intencyjny w tej sprawie podpisali Grzegorz Sapiński i bp. o. Łukasz Buzun.

  W lipcu odbędą się XXIX Światowe Dni Młodzieży. Od 26 do 30 lipca młodzi katolicy z różnych zakątków świata spotkają się w Krakowie. To będzie drugie, po Częstochowie z 1991 roku, takie spotkanie w Polsce. Tradycyjnie kilka dni wcześniej młodzi ludzie poznają życie w różnych częściach kraju, w którym takie spotkanie się odbywa. Dzięki temu mają możliwość przygotowania się do centralnych uroczystości. W diecezji kaliskiej goście będą przebywać od 20 do 25 lipca.

   

  8 stycznia prezydent Kalisza i bp. o. Łukasz Buzun podpisali list intencyjny w sprawie współpracy przy organizacji lokalnego święta młodych katolików.  - To doskonała okazja, by razem promować miasto i region wśród młodzieży z Polski i świata - mówi prezydent Grzegorz Sapiński. - List intencyjny, który podpisałem z księdzem biskupem wpisuje się w filozofię wspólnej pracy na rzecz Miasta, co zawsze było jednym z moich priorytetów. Diecezja weźmie na siebie stronę duchową, z kolei władze Kalisza zapewnią uczestnikom bazę noclegową, transport i miejsca spotkań.

  (pik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.