AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

EDUKACJA. "Kopernik" po raz kolejny najlepszym liceum w Kaliszu

DATA: 14 stycznia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  III LO im. M. Kopernika

  III LO im. Mikołaja Kopernika to najlepsza kaliska szkoła średnia w opublikowanym ogólnopolskim rankingu Perspektywy 2016.

  Publikowany rokrocznie ranking to prestiżowe podsumowanie poziomu kształcenia w polskich liceach i technikach.

  O miejscu decydują trzy czynniki: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25 proc.), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 proc.) oraz sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych (30 proc.).

  W tym roku analizowano wyniki 2167 liceów ogólnokształcących i 1817 techników w Polsce.

  Najlepszym kaliskim liceum, podobnie jak w ubiegłym roku zostało III LO im. Mikołaja Kopernika (162 miejsce w Polsce). Na liście 500 najlepszych polskich liceów - na 452 pozycji znalazło się również II LO im. Tadeusza Kościuszki.

  Wśród 300 najlepszych techników 36. miejsce zajęło Technikum nr 2 w ZS Ekonomicznych, na 43 pozycji jest Technikum nr 4 im. ks. Józefa Sieradzana, na 92 Technikum Budowlano-Elektryczne w ZSP nr 2, a zaraz za nim też Technikum w ZS im.Stanisława Mikołajczyka w Opatówku.

  Najlepszym liceum ogólnokształcącym w Polsce jest XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, a najlepszym technikum Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie.

  (nel)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.