LEKKA ATLETYKA. Powrót mistrzyni. Medalowy UKS

DATA: 15 stycznia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

Trzy medale, w tym dwa złote, przywieźli z Halowych Mistrzostw Wielkopolski miotacze UKS 12 Kalisz.

Impreza odbyła się w Środzie Wielkopolskiej. W kategorii młodzików klasę potwierdził Piotr Goździewicz (uczeń Gimnazjum nr 9), który pchnął kulę 5 kg na odległość 11,90 m. Ten wynik dał mu srebro. - Piotr tej zimy zmienił technikę pchnięcia kulą z doślizgu na obrót, plan był taki by w pierwszym pchnięciu zaliczyć próbę, która da medal a potem ryzykować dalsze pchnięcia nową techniką - mówi Marcin Małecki, trener miotaczy UKS 12 Kalisz. - Nasz zawodnik przegrał tylko z medalistą ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Młodzików.
    W kategorii seniorów zadebiutował Łukasz Jędrusiak i od razu zdobył złoto. Zawodnik UKS 12 Kalisz pchnął kulę (7,26 kg) na odległość 13,49 m, ustanawiając tym samym rekord życiowy. - Łukasz od tego sezonu przeszedł do kategorii młodzieżowców, dlatego też bardzo cieszy wygrana w kategorii seniorów - twierdzi trener Małecki. - To pierwszy start po kontuzji z którą borykał się od sierpnia i dopiero od niedawna wznowił treningi budując formę na sezon letni.

W kategorii seniorek świetnie spisała się Anna Małecka (to była 5 krotna medalistka Mistrzostw Polski oraz 6 zawodniczka Mistrzostw Europy Juniorów). W pierwszym swoim starcie po 10-letniej przerwie znacznie poprawiła swój rekord życiowy, posyłając kulę 4 kg na odległość 13,50 m. To dało kaliszance złoty medal. - To drugi wynik w historii kaliskiej lekkoatletyki wśród pań w pchnięciu kulą. W tym sezonie chcemy wystartować parę razy w koronnej dyscyplinie Ani czyli w rzucie dyskiem - mówi trener Małecki. Na słowa uznania zasłużyły też Anna Smolarek i Aleksandra Kuczyńska, bo po zaledwie dwóch miesiącach trenowania zajęły kolejno 4 i 5 miejsce, a niewiele brakowało, by jedna z nich wróciła do domu z medalem. W mistrzostwach wzięli również udział Krzysztof Smolarek i Piotr Secler w kategorii juniorów młodszych (zajęli 5 i 6 miejsce), a w kategorii młodzików rywalizował Błażej Wypych (uplasował się na 7 miejscu). Wszyscy oni poprawili swoje rekordy życiowe.                     (jav)