KOSZYKÓWKA (VIDEO). Derby dla Kalisza!

DATA: 18 stycznia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    W akcji na kosz Stali rozgrywający KKS Drogbruk Kalisz Jakub Szymczak. Próbuje go zatrzymać Łukasz Olejnik, który kiedyś grał w MKS Kalisz. Fot. kkskalisz.pl

Komplet publiczności oglądał koszykarskie derby w III lidze, w których KKS Drogbruk Kalisz pokonał KS Stal Ostrów.

Trzecioligowe derby były zaciętym widowiskiem godnych rywali, którzy w tym sezonie chcą powalczyć o awans do II ligi. Podopieczni trenera Włodzimierza Kuśnierczaka bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie, a po pierwszej kwarcie prowadzili 21:16. W drugiej i trzeciej kwarcie Stal (w ekstraklasie występuje zespół BM Slam Stal Ostrów) zabrała się jednak do odrabiania strat. Goście nie tylko doprowadzili do remisu, ale przed ostatnią odsłoną sami objęli kilkupunktowe prowadzenie. Ostatnia kwarta, a w szczególności jej końcówka, rozgrzała publiczność do białości. Na kilkanaście sekund przed końcem spotkania przy stanie 61:60 dla KKS-u piłkę stracił Tomasz Bratkowski, ale goście nie potrafili tego wykorzystać. Na 4 sek. przed końcową syreną jeden z zawodników gości został sfaulowany, ale zawodnikowi Stali zadrżała ręka i nie trafił obu osobistych! Piłkę zebrał Tomasz Zyber i to on został sfaulowany przez jednego z koszykarzy ostrowskiej drużyny. Tym razem to kaliszanie mieli dwa rzuty wolne, ale center KKS-u dwukrotnie spudłował. Na szczęście, dla gospodarzy koszykarzom Stali zabrakło czasu na kolejną skuteczną akcję i KKS wygrał derby 61:60. Podczas spotkania zbierane były też pieniądze na leczenie malutkiej Ani Mrówczyńskiej, ciężko chorej córki byłego koszykarza MKS-u Kalisz Artura Mrówczyńskiego.

W następnym meczu w III lidze KKS Drogbruk Kalisz zmierzy się u siebie z MKS MOS Konin. To spotkanie odbędzie się w sobotę, 23 stycznia o godz. 11.00 w hali przy ul. Łódzkiej.                                                                             (jav)

KKS Drogbruk Kalisz - Stal Ostrów Wielkopolski 61:60 (21:16, 13:16, 11:16, 16:12)
    KKS: Jakub Szymczak (16), Tomasz Zyber (13), Kamil Oleszkin (10), Jakub Kołodziej (6), Tomasz Bartkowski (6), Mateusz Jędrusiak (4), Michał Kornacki (4) Michał Pertkiewicz (2).