AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

IMPREZA. Święto Powiatu Kaliskiego w Stawiszynie

DATA: 18 stycznia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Na scenie obok Roberta Rozmusa wystąpili: Marek Baumgart i Jan Kłysz

  Święto Powiatu Kaliskiego odbyło się w hali sportowej w Stawiszynie, w minioną sobotę. To doroczne święto i czas na uhonorowanie osób, które mają największy wpływ na rozwój powiatu.

  Na scenie podczas Święta Powiatu wystąpił Robert Rozmus w zabawnym spektaklu słowo -muzycznym "Przypadki Roberta R.", w którym aktorami amatorami byli burmistrz gminy i miasta Stawiszyn Justyna Urbaniak, wicestarosta kaliski Jan Kłysz i wiceprezes WFOSIGW w Poznaniu Marek Baumgart.

  Część artystyczną przygotowała Miejsko -Gminna Orkiestra Dęta ze Stawiszyna oraz zespoły taneczne z gminy Stawiszyn pod kierownictwem Piotra Sieraszewskiego.

  Podczas Święta Powiatu Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej zorganizowało zbiórkę pieniędzy na rzecz 2,5 letniej Zuzi, mieszkanki gminy Optówek, chorej na ostrą białaczkę  limfoblastyczną. Dzięki pomocy strażaków z Opatówka podczas Święta Powiatu Kaliskiego udało się zebrać 2.445,20 zł dla chorej dziewczynki. Akcja będzie kontynuowana podczas najbliższych imprez powiatowych.

  Medale Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego otrzymali: Józef Racki, Patryk Biskup i Janusz Nowak, niezwykli mieszkańcy, którzy swoją codzienną działalnością promują Powiat Kaliski i wpływają na jego rozwój. Statuetki Osobowość Powiatu Kaliskiego trafiły do muzeologa Grażyny Przybylskiej, malarza Grzegorza Rapsia oraz projektanta mody Patryka Marciniaka.

  Medal zasłużony dla Powiatu Kaliskiego to najwyższe i najbardziej prestiżowe odznaczenie przyznawane przez Radę Powiatu Kaliskiego na wniosek samorządowców czy mieszkańców powiatu.  Zasłużeni dla powiatu to ambasadorzy, którzy swoją pasją, codziennym zaangażowaniem, działalnością charytatywną i inspirującymi pomysłami wpływają na rozwój powiatu, rozwój kultury i tradycji regionu oraz jego promocję. Od początku istnienia powiatu kaliskiego, czyli 18 lat, medalem uhonorowano 43 osoby.

  (wp)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.