AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POGODA. Policja apeluje o pomoc w czasie mrozu

DATA: 19 stycznia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Prognozy meteorologiczne zapowiadają w najbliższych dniach utrzymanie się ujemnych temperatur, fot. KMP w Kaliszu

  Jak zapowiadają meteorolodzy, w ciągu najbliższych dni zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy będzie towarzyszył nam mróz. Policja apeluje, aby zwracać szczególną uwagę na osoby, które mogą być narażone na tragiczne skutki minusowych temperatur.

  Przez najbliższe dni temperatura będzie utrzymywać się poniżej zera. Policjanci współpracują ze strażnikami miejskimi oraz miejskimi instytucjami, do których trafiają osoby starsze, bezdomne lub nietrzeźwe, których pozostawienie na zewnątrz nieogrzewanych pomieszczeń naraża ich na śmierć. Jednocześnie mundurowi uwrażliwiają na zwracanie szczególnej uwagi na takich ludzi. - Zimową porą na wychłodzenie organizmu szczególnie narażone są osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami, jak chociażby z napaleniem w piecu, aby ogrzać mieszkanie - przypominają mundurowi. - Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy potrzebuje naszej pomocy. Należy pamiętać, że są ośrodki i placówki, w których taka osoba otrzyma opiekę i będzie bezpieczna. Funkcjonariusze informują ośrodki pomocy społecznej o osobach, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą stać się potencjalnymi ofiarami na skutek wychłodzenia organizmu, ale o trudnej sytuacji sąsiada czy znajomego my również możemy powiadomić Ośrodek Pomocy Społecznej.

   

  Widząc śpiącą osobę na ławce w parku czy na skwerze albo osobę, która samotnie mieszka nie pozostawiajmy jej samej sobie. - Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy - dodają policjanci. - Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

  (pik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.