AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

BIZNES. Przedsiębiorcy Roku 2015 w Kaliszu wybrani

DATA: 19 stycznia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  bal zorganizowano w kompleksie restauracyjnym "Margo" (fot. RIG)

  W sobotę w kompleksie gastronomicznym Margo odbyła się jubileuszowa, dziesiąta już gala, podsumowująca konkurs Regionalnej Izby Gospodarczej w Kaliszu na Przedsiębiorcę Roku 2015

  Laureatami tegorocznej edycji konkursu RiG zostali: Marek i Adam Wolniakowie - właściciele firmy "Złoto Polskie", Helena i Franciszek Siegieniowie "WPPH Elena Import-Export Franciszek Siegień" oraz Marek Nowacki -  Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych S.A.
   

  Laureaci konkursu otrzymali okazałe statuetki oraz certyfikaty. Bal Biznesmena i Lekarzy, który towarzyszył gali, zgromadził liczne grono sympatyków tej niezwykle udanej imprezy. W trakcie jego trwania prowadzona była loteria fantowa, podczas której rozlosowano nagrody ufundowane przez takie firmy jak: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, Edal, Lexius, Colian Sp. z o.o., Agencja Promocji Miasta, Uniwersal, Sklep Hobby, Klaster Spożywczy Południowej Wielkopolski.

  - Największe zainteresowanie i sporo zadowolenia a także wesołości towarzyszyły nagrody ufundowane przez PUK S.A. w postaci okazjonalnie udekorowanych pojemników na segregacje odpadów a także 10 certyfikatów na badania diagnostyczne rezonansem magnetycznym ufundowane przez firmę Affidea oraz 5 certyfikatów na konsultacje medyczne z lekarzem połączone z możliwością przeprowadzenia analiz ufundowane przez Kaliską Agencję Medyczną MEDIX a także zaproszenie ufundowane rzez firmę Kal-Pab na upojny wieczór walentynkowy w wybranej restauracji firmy - mówi Andrzej Spychalski, dyrektor Regionalnej Izby Gospodarczej w Kaliszu.

  Po północy tradycyjnie wybrano królową i króla balu, którymi zostali Magdalena Koszela i Grzegorz Biczysko. Wyboru spośród wszystkich uczestników dokonali królowe i królowie poprzednich bali. Szampańska zabawa trwała do białego rana.

   

   

  TEGOROCZNI LAUREACI

  Marek i Adam Wolniakowie -  firma "Złoto Polskie" w kategorii Przedsiębiorstwo Małe.

  Firma Złoto Polskie jest producentem najwyższej jakości olejów tłoczonych na zimno, znanych pod marką dziesięciostopniowych. Połowę produkcji stanowią wyroby ekologiczne, które są całkowicie wolne od środków chemicznych i pochodzą ze specjalnie chronionych i nadzorowanych upraw.

  Firma „Złoto Polskie” postawiła na biosurowce i żywność dla świadomych konsumentów. Wdrożyła nowoczesne procedury obejmujące produkcję w ramach całego łańcucha wartości, przy zastosowaniu nowoczesnych metod i technologii, sprzedaży i dystrybucji, a także zagospodarowania odpadów poprodukcyjnych.

  Firma wraz z partnerami stworzyła projekt „W 90 DNI do EKO”. Program przyniósł duże efekty w poprawie zachowań proekologicznych wśród dużej populacji Polaków. Na bieżąco prowadzone są działania (tj. wykłady, doradztwo, warsztaty) zmierzające do zapoznania konsumentów z produktami żywnościowymi i ekologicznymi.

  Ogromną popularnością cieszą się tłoczone na zimno: olej rzepakowy 100%, olej rzepakowy do smażenia i o smaku masła, olej z zarodków rzepaku a także oleje lniany, z dyni, czarnuszki, wiesiołka i ostropestu.

  Firma uzyskała tytuł Firmy Innowacyjnej za udział w Konkursie o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „ I-Wielkopolska – innowacyjni dla Wielkopolski” w kategorii „Mikro Przyszłości”.

  W roku 2015 firma otrzymała „Puchar jakości 2015” za wysoką jakość produktów


  Helena i Franciszek Siegieniowie -  "WPPH Elena Import-Export Franciszek Siegień"  w kategorii Przedsiębiorstwo Małe.

  Helena i Franciszek Siegień są właścicielami firmy Elena powstałej w 1989 roku. Przedmiotem jej działalności jest wysoko innowacyjna produkcja liofilizowanych owoców i warzyw do bezpośredniego spożycia oraz komponowania żywności funkcjonalnej w tym suplementów diety. Przebojowym wyrobem tej firmy jest KOLOGENUM- to suplement diety, naturalny budulec i składnik stawów, kości włosów i paznokci. Pomaga zachować skórze jędrność i elastyczność.

  Firma zatrudnia 40 osób przetwarza 2000 ton owoców i warzyw i zajmuje czołowe miejsce pośród krajowych i zagranicznych producentów liofilizowanej żywności. Jest niezawodnym partnerem zarówno w Polsce, jak i w Europie. Współpracuje z liczną grupą koncernów spożywczych min.: mleczarniami producentami herbat, piekarniami i cukierniami. Ostatnio podbija rynki Azji. Liofilizowana aronia firmy Elena eksportowana w ilości 400 ton jest niezwykle pożądanym produktem w Korei Południowej. Współpracuje z licznymi uczelniami i prowadzi projekty badawcze wspierane ze środków europejskich.

  WPPH ELENA Import – Export Franciszek Siegień jest hojnym dobroczyńcą wspierającym liczne organizacje społeczne i fundacje.

  Dewizą firmy jest najwyższa jakość, wiarygodność, rzetelność oraz dbałość o dobro pracowników i klientów.

   

  Marek Nowacki - Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych S.A. w kategorii Przedsiębiorstwo Średnie.

  Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych S.A. jest nowoczesną firmą zatrudniającą 107 osób. Przedsiębiorstwo zmierza do europejskich standardów oraz unijnych wymogów ekologicznych w zakresie gospodarowania odpadami, ze szczególnym priorytetem dla działań zmierzających do odzysku i recyklingu surowców wtórnych.

  W latach 2014-2015 działania firmy w sposób nierozerwalny związane były i są z ochroną środowiska naturalnego. Poprzez codzienną pracę całego zespołu firma dąży do realizacji ustawowych zaleceń w przedmiocie prawidłowej gospodarki odpadami.

  Firma aktywnie współpracuje z władzami miejskimi, dąży do tworzenia i promocji technologii pozwalających na harmonijne współistnienie środowiska naturalnego.

  Firma jest bardzo zaangażowana w skuteczną realizację nowego programu, wyposażając każdą posesję w kolorowe worki oraz specjalistyczne pojemniki do gromadzenia surowców wtórnych.

  Firma przeszła gruntowną modernizację i restrukturyzację, zakupiła najnowszej generacji sprzęt, uruchomiła odzysk odpadów selektywnie zbieranych oraz stanowisko prasowania odbieranych odpadów celem obniżenia kosztów transportu do oddalonego o 30 km Orlego Stawu. Przedsiębiorstwo obsługuje 25 000 odbiorców indywidualnych i 1500 jednostek gospodarczych. Prowadzi także odbiór nieczystości z gmin Brzeziny, Godziesze Blizanów, Żelazków i Ceków.

  PUK S.A. we współpracy z Wydziałem Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej, aktywnie uczestniczy w każdej akcji Sprzątanie Świata. Ponadto niesie pomoc dzieciom i młodzieży szkolnej, osobom niepełnosprawnym, sportowcom, artystom, kaliszanom i mieszkańcom okolicznych gmin. W latach 2014 i 2015 firma wspierała min. projekt: „Przeciwdziałanie izolacji społecznej kobiet po 40 roku życia”, XXIX Ogólnopolski Wyścig Kolarski „Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR 2014” czy też XXXVI Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki dawnej „Schola Cantorum”.

  Dobre zarządzanie firmą i widoczne tego efekty spowodowały wyróżnienie Pana Marka Nowackiego honorową odznaką za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego.

  (nel)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.