AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

FERIE ZIMOWE. Policja sprawdzi autokar

DATA: 20 stycznia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Na wniosek m.in. rodziców, policja może sprawdzić stan techniczny autobusu, fot. KMP w Kaliszu

  Wysyłając dziecko na wyjazd zimowy, warto już na początku wypoczynku zadbać o jego bezpieczeństwo. Kaliscy policjanci przypominają, że na wniosek m.in. rodziców mogą skontrolować trzeźwość kierowcy oraz stan techniczny autobusu.

  18 stycznia rozpoczęły się ferie zimowe. W czasie zimowej przerwy od nauki szkolnej dzieci i młodzież często wyjeżdżają na zorganizowany wypoczynek. Kaliscy policjanci przypominają organizatorom wycieczek, rodzicom oraz opiekunom najmłodszych, że na ich wniosek funkcjonariusze mogą nie tylko skontrolować trzeźwość kierowcy, ale także stan techniczny autokaru. Już pierwszego dnia ferii w jednym z kontrolowanych pojazdów, mundurowi odkryli usterki w autobusie, który miał wyruszyć w trasę z młodzieżą. - Ujawnione nieprawidłowości związane między innymi z działaniem układu kierowniczego, spowodowały, że funkcjonariusze nie dopuścili autokaru do dalszej jazdy, zatrzymując jednocześnie dowód rejestracyjny pojazdu - mówi sierż. szt. Anna Jaworska-Wojnicz z KMP w Kaliszu. - Przewoźnik zapewnił małym podróżnikom drugi autokar, który po dokładnym sprawdzeniu wyruszył w zaplanowaną podróż.

   

  Warto pamiętać także, że w związku ze wzmożonym okresem wyjazdów, lepiej jest, aby z kilkudniowym wyprzedzeniem informować o potrzebie przeprowadzenia takiej kontroli. Kontrolę należy zgłaszać funkcjonariuszom Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kaliszu pod nr telefonu 62 76-55-230. Sama kontrola zajmuje około 30 minut. - Kierowca autobusu wyjeżdżającego w trasę powinien zarezerwować na kontrolę pojazdu około pół godziny - zaznacza rzeczniczka kaliskiej policji. - Policjanci drogówki mogą przeprowadzić również kontrolę z pasażerami, lecz wówczas należy pamiętać, że w przypadku ujawnienia złego stanu technicznego autobusu i zatrzymania dowodu rejestracyjnego, dalsza jazda przeważnie jest niemożliwa, co nie nastraja pozytywnie już siedzących na swoich miejscach małych pasażerów oraz czekających na ich wyjazd rodziców.

  (pik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.