AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KALISZ. Kontrolowali „dzikie" lodowiska

DATA: 21 stycznia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Kaliscy policjanci zachęcali młodzież do bezpiecznej zabawy, fot. KMP w Kaliszu

  Kaliscy policjanci skontrolowali niestrzeżone lodowiska i miejsca, na których dzieci i młodzież korzystają z uroków zimy.

  Mundurowi z Wydziału Prewencji patrolowali rejony zamarzniętych zbiorników wodnych i tłumaczyli młodym sympatykom zimowego szaleństwa na lodzie, jakie konsekwencje mogą wyniknąć w czasie nieostrożnej zabawy.

   

  Stróże prawa przypominali, że lód na naturalnych zbiornikach wodnych może być bardzo niebezpieczny. Jednocześnie funkcjonariusze zachęcali młodych kaliszan do korzystania z lodowisk zorganizowanych i nadzorowanych przez dorosłych. - Prosimy rodziców i opiekunów o zwracanie szczególnej uwagi na to, co robią ich pociechy w wolnym czasie i gdzie bawią się ze swoimi kolegami - podkreślają policjanci. - Szczególnie teraz w okresie ferii, gdy dzieci mają dużo wolnego czasu i są spragnione zabawy. Zdarza się często, że wybierając zabawę na świeżym powietrzu, wchodzą na zamarznięte zbiorniki wodne nieświadome grożącego im niebezpieczeństwa. I choć jazda na łyżwach, czy też zwyczajna ślizgawka jest dla nich doskonałą zabawą pamiętajmy, że nikt nam nie zaręczy, że lód jest na tyle wytrzymały by unieść ich ciężar.

  (low)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.