AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLITYKA. Kukizowcy krytykują władze Kalisza za bezczyność

DATA: 23 stycznia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Dawid Jóźwik i Jerzy Kozłowski (fot. G.Jurek)

  Słaba współpraca z parlamentarzystami i marnotrawienie publicznych pieniędzy - poseł Jerzy Kozłowski (Kukiz'15) na władzach Kalisza nie zostawił suchej nitki.

  Na swojej pierwszej konferencji prasowej kaliski poseł Jerzy Kozłowski zaprezentował inicjatywę ruchu Kukiz'15, dotyczącą przyjmowania do Polski uchodźców. Kukizowcy chcą, aby na ten temat zorganizowane zostało ogólnokrajowe referendum.

  - Niech Polacy sami zdecydują kogo chcą w swoim domu - mówi Jerzy Kozłowski. Kukizowcy liczą na sprzeciw społeczeństwa wobec przyjmowania imigrantów. Zachęcają kaliszan, żeby pomogli zbierać podpisy. W tym celu urochomiono internetowy serwis dzienreferendalny.pl.

  Jerzy Kozłowski skrytykował również władze miasta Kalisza za ich bezczynność w aplikowaniu o wsparcie miejskich inwestycji z budżetu centralnego.

  - Ostrów Wielkopolski będzie realizował kilka dużych inwestycji ze wsparciem z budżetu centralego, a tymczasem Kalisz nie ma żadnego pomysłu na taką współpracę. Trudno wspierać władze miasta, skoro te nie mają żadnego pomysłu na inwestycje. Dla przykładu - jestem w Komisji ds. Sportu i Turystyki. Nie dotarł do mnie żaden projekt, dotyczący chociażby wsparcia zagospodarowania czasu wolnego dla gimnazjalistów, licealistów w czasie ferii. Zapomniano o nich. W ubiegłym roku w ferie hala Arena była czynna. W tym roku już nie. Po prostu ktoś o tym zapomniał- mówił poseł Kozłowski.

  - Niestety, nasze miasto zaczyna spowalniać - mówi Dawid Jóźwiak, szef biura poselskiego Jerzego Kozłowskiego. - Nie robi się nic dla przedsiębiorców i pobudzenia rynku pracy, zamiast tego bezsensownie wydaje się publiczne pieniądze. Przykładem jest chociażby stadion z podgrzewaną murawą, na który miasto lekką ręką wydaje 26 milionów zł. Czy naprawdę właśnie tego najbardziej potrzebuje dziś Kalisz? Czy nie lepiej spożytkować te środki na przykład na budowę mieszkań?

  Jak mówi Jóźwiak, Ruch Kukiz'15 chce realnie zaangażować kaliszan w decydowanie o mieście i wykorzystać możliwości, jakie daje inicjatywa uchwałodawcza, pozwalająca na to, aby po zebraniu min. 500 podpisów zgłaszać obywatelskie projekty pod głosowanie rady miasta. Pierwszym ma być projekt, dotyczący korekty w budżecie - zmniejszenia środków przeznaczonych na budowę stadionu z podgrzewaną murawą i przekierowania ich na budowę mieszkań.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.