AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLITYKA. PiS otworzył biuro w Kaliszu

DATA: 25 stycznia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Kaliscy parlamentarzyści PiS oficjalnie otworzyli swoje biuro, fot. PiS Kalisz

  Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości oficjalnie otworzyli swoje biuro w Kaliszu. - My jesteśmy dla państwa, jesteśmy państwa reprezentantami w Parlamencie i zawsze będziemy o tym pamiętać - mówił poseł Jan Dziedziczak, który w Ministerstwie Spraw Zagranicznych jest sekretarzem stanu odpowiedzialnym m.in. za sprawy Polonii.

  W poniedziałek kaliscy parlamentarzyści PiSu oficjalnie otworzyli swoje biuro. Na uroczystość przybyli przedstawiciele kaliskiego duchowieństwa, radni miejscy i powiatowi PiS, przedstawiciele władz samorządowych Kalisza z prezydentem Grzegorzem Sapińskim oraz wiceprezydentem Arturem Kijewskim, członkowie „Solidarności” z nowym przewodniczącym Zarządu Regionu Wielkopolski Południowej NSZZ „Solidarność” Jarosławem Wilnerem, sympatycy PiS z Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego, Krotoszyna i Kępna oraz przedstawiciele Klubu Gazety Polskiej. Poświęcenia biura dokonał biskup pomocniczy o. Łukasz Buzun w asyście ks. prałata Adama Modlińskiego, proboszcza parafii katedralnej św. Mikołaja.

   

  Gości przywitał poseł Jan Mosiński, były szef kaliskiej „Solidarności”. - Witam wszystkich, którzy reprezentują różne środowiska grupujące wszystkich ludzi i organizacje dobrze życzące Polsce - powiedział. A Joanna Lichocka dodała - W Kaliszu będzie główne biuro parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości  wybranych w okręgu kalisko-leszczyńskim, to będzie nasza główna „baza”.  Chciałabym, żeby państwo wiedzieli, że to jest także państwa główna „baza”, czyli zawsze można tu przyjść , zawsze można jakąś sprawą zainteresować nas, zawsze mogą państwo przyjść porozmawiać, co warto zmienić. To ma być miejsce dla państwa, dla tych środowisk, którym zależy na rozwoju Polski, Wielkopolski i Kalisza. Na otwarciu biura był także Jan Dziedziczak, który poza zasiadaniem w ławach poselskich pełni także funkcję sekretarza stanu ds. spraw parlamentarnych, Polonii, konsularnych i dyplomacji publicznej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - My jesteśmy dla państwa, jesteśmy państwa reprezentantami w Parlamencie i zawsze będziemy o tym pamiętać - podkreślił. - W tej kadencji będę w nowej sytuacji, bo na prośbę pani premier Beaty Szydło, wszedłem do rządu i jestem sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, ale pomimo tego jestem dla państwa i bycie parlamentarzystą to dla mnie pierwsze zadanie, o którym nie zapomnę. Bo jestem tam, dzięki państwa zaufaniu, państwa głosom.

   

  Biuro mieści się przy ulicy Zamkowej 18-20 i będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00. Swoje gabinety będą mieli parlamentarzyści: poseł Joanna Lichocka, poseł Jan Dziedziczak, poseł Piotr Kaleta, poseł Jan Mosiński oraz senator Andrzej Wojtyła.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.