KOSZYKÓWKA. Konin rozbity. Świetny Pertkiewicz

DATA: 27 stycznia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Michał Pertkiewicz z KKS-u rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie. Fot. kkskalisz.pl

Trzecie zwycięstwo z rzędu we własnej hali odnieśli koszykarze KKS-u Drogbruk Kalisz.

W ostatnim spotkaniu ligowym kaliszanie pokonali w hali przy ul. Łódzkiej MKS MOS Konin 89:71. Goście grali dość ostro, ale gospodarze nie dali się sprowokować i po pierwszej kwarcie prowadzili 28:22. W drugiej gra się wyrównała, a w kolejnej odsłonie trener Włodzimierz Kuśnierczak dał szansę pokazania się młodym zawodnikom. Na parkiecie pojawili się m.in. Bartosz Grochowina, Mateusz Jędrusiak a na końcówkę spotkania wszedł Jan Budziński. Najlepiej spisał się jednak Michał Pertkiewicz, który rozegrał świetny mecz. - To był świetny mecz Michała - mówi Dariusz Kaczmarek, któryw KKS-ie odpowiada za sekcję basketu. W ostatniej kwarcie gospodarze powiększyli jeszcze swoją przewagę i wygrali to spotkanie różnicą prawie dwudziestu punktów.                                              (jav)

KKS Drogbruk Kalisz - MKS MOS Konin 89:71 (28:22, 12:12, 19:17, 30:20)
    KKS: Kamil Oleszkin (25), Jakub Kołodziej (22), Michał Pertkiewicz (22), Tomasz Zyber (12), Jakub Szymczak (5), Jan Budziński (3)