AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PRZEGLĄD PRASY. Express w nowej szacie, miliony na stadion poza społeczną kontrolą i ośmiorniczki w DPS

DATA: 27 stycznia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Express Kaliski w nowej szacie, miliony na stadion poza społeczną kontrolą i ośmiorniczki w DPS

  Express Kaliski od dziś grubszy, ciekawszy i jeszcze lepszy w zupełnie nowej szacie graficznej oraz formule magazynu miejskiego "wkaliszu.pl". Jak do tej pory: dostępny bezpłatne w najlepszych punktach w Kaliszu i okolicy.

   

  W najnowszym numerze, oprócz najważniejszych bieżących informacji, m.in. rozmowy z wiceprezydentem Arturem Kijewskim oraz słynnym tenorem Wiesławm Ochmanem, przeczytacie także o tym, gdzie kaliszanie najchętniej spędzają czas wolny oraz czy Kalisz w przyszłości może stać się miastem bez korków.

   

  Kontrowersyjna i droga rozbudowa stadionu przy Łódzkiej to jedynkowy temat dzisiejszego "Życia Kalisza". Redaktor Robert Kordes w artykule "Stadion - miliony złotych poza społeczną kontrolą" pisze o tym,  że nie ma jasności, ani co do ostatecznych kosztów tej wielomilionowej inwestycji, ani co do zasad rozliczania dotacji z Ministerstwa Sportu.

  "Czy głosując nad tegoroczną inwestycją kaliscy radni wiedzieli, co jest przedmiotem ich głosowania - zastanawia się "Życie Kalisza". - Stadionową inwestycję wrzucono do budżetu w ostatniej chwili. Czy nie był to zabieg zamierzony? (...)
  Jak czytamy w Życiu Kalisza, pomysł rozbudowy stadionu i sam projekt tego przedsięwzięcia w 2015 roku nie były przedstawione ani konsultowane z radnymi i nie trafiły na posiedzenie żadnej z komisji Rady Miejskiej.

  "...Inwestycja za wiele milionów publicznych złotych rodzi się i przyobleka w szczegóły poza jakąkolwiek kontrolą społeczną, kontrolą radnych czy parlamentarzystów. (...) Uzasadniając konieczność rozbudowy stadionu wiceprezydent Piotr Koscielny twierdził, że jeżeli ta inwestycja nie będzie kontynuowana to miasto będzie musiało zwrócić wykorzystaną już na potrzeby tego obiektu dotację z Ministerstwa Sportu. Jak twierdzi parlamentarzysta (Jerzy Kozłowski) nie jest to prawdą."

  (więcej w dzisiejszym "Życiu Kalisza")

   

  Tygodnik "7 Dni Kalisza" zastanawia się nad wysokimi cenami utrzymania pensjonariuszy kaliskiego Domu Pomocy Społecznej. W tekście "Staruszkom w DPS podają osmiorniczki na obiad?!" redaktor Krzyszto Ścisły pisze, że przeciętny kaliszaninm jest w szoku, gdy dowiaduje się, że utrzymanie pensjonariusza w DPS kosztuje miesięcznie 3250 zł.

  "Ktoś zauważył, że zakwaterowanie w hotelowym pokoju jednoosobowym dobrej klasy z wyżywieniem byłoby znacznie tańsze". (..) "W DPS na Winiarskiej, który podlega miastu, przebywa 180 pensjonariuszy. Do obsługi tej grupy zatrudniono 134 osoby. Podwyżkę kosztów utrzymania zarządził Prezydent Miasta. Decyzja została wymuszona procedurami. (...) Koszty pobytu mieszkańcaw DPS w pierwszej kolejności pokrywa sam mieszkaniec (w wysokosci 70% swojego dochodu), następnie małżonek lub dzieci oraz gmina, z której osoba została skierowana do DPS. Ile ostatecznie płaci Miasto ze swojego budżetu?

  (więcej w "7 Dniach Kalisza")

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.