AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. Lidia Ostałowska poprowadzi warsztaty dla kaliszan

DATA: 27 stycznia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Jej tekst zainspirował twórców scenariusza filmu „Jesteś Bogiem" Leszka Dawida o zespole „Paktofonika". Lidia Ostałowska już 3 lutego poprowadzi warsztaty reportażu dla mieszkańców Kalisza

  „Trudna rozmowa z bohaterem" - to temat najbliższego spotkania z Lidią Ostałowską, znakomitą reportażystką, która przyjedzie do naszego miasta 3 lutego.

  Będzie to kolejny warsztat zaproponowany uczestnikom projektu. Jest on skierowany do osób w różnym wieku, które chcą spróbować sił w tworzeniu reportażu. Obok pisania podczas spotkań można się nauczyć świadomego wykorzystywania cyfrowych narzędzi komunikacji, które umożliwiają tworzenie dziennikarskich form fotograficznych i wideo.

  W Kaliszu gościli już Paweł Goźliński i Filip Springer z Instytutu Reportażu. Uczestnicy spotkań mogli się dowiedzieć, jak szukać tematów oraz jak zbierać i porządkować materiały. Kolejnym gościem, który opowie więcej o reportażu multimedialnym, będzie Jakub Górnicki, jeden z najbardziej wpływowych blogerów w Polsce, współtwórca bloga podróżniccy.com.

  Projekt „Obywatele Mają Głos" od czterech miesięcy prowadzi Fundacja Rozwoju Inicjatyw Kreatywnych. Cykl potrwa do maja. Efekty można śledzić na stronie projektu: www.omg.kalisz.pl. Można tam znaleźć reportaże literackie, fotograficzne i filmowe przygotowane przez uczestników warsztatów. Dotyczą one spraw miasta i tego, co dla uczestników szczególnie ważne.

  Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu z Lidią Ostałowską, 3 lutego, są proszone o kontakt: kontakt@fundacjafrik.pl.

  (nel)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.