AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KALISZ. Sesja Rady Miasta live. 200 tys. zł zaoszczędzone

DATA: 3 kwietnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Zaoszczędziliśmy dla Miasta 200 tys. zł, organizując transmisję na żywo z obrad Rady Miasta Kalisza.

  Kaliski ratusz od ponad 1,5 roku bezskutecznie wdraża i przygotowuje transmisję live z sesji. Planowana jest na to kwota 200 tys. zł.

  Za przygotowanie infrastruktury odpowiada 14-osobowe Biuro Promocji, którego prace koordynuje Marcin Andrzejewski - zatrudniony w ratuszu na umowę zlecenie. Za opracowanie dokumentacji technicznej oraz harmonogramu wdrażania systemu konferencyjnego i transmisji wideo Andrzejewski zgarnął już 80 tysięcy złotych. Efektów jak na razie nie widać.

  Nasza transmisja została zorganizowana spontanicznie i wspólnie przez wszystkie kaliskie media elektroniczne. Nie kosztowała nic. Przygotowywaliśmy ją w ciągu niespełna dwóch dni.

  Świadomie i z premedytacją wykorzystaliśmy amatorski sprzęt i technologie - najzwyklejszy tablet oraz kanał na Youtube. Chcieliśmy pokazać, że umożliwienie kaliszanom oglądania obrad radnych w Internecie nie jest ani kosztowne, ani skomplikowane technicznie. Potrzeba przede wszystkim dobrej woli.

  Sesję Rady Miasta online obejrzało ponad 1500 osób.

  Naprawdę, trudno nam zrozumieć, dlaczego prosta transmisja na żywo ma kosztować miejski budżet aż 200 tys. zł, skoro można ją zorganizować praktycznie za darmo.

   

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.