PUCHAR POLSKI (FOTO). Święto siatkówki w Arenie

DATA: 4 kwietnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Siatkarki Chemika Police świętowały w niedzielę w Arenie zdobycie Pucharu Polski. Fot. Łukasz Wolfgang Wolski.

Wielka siatkówka wróciła do kaliskiej Areny. Szkoda tylko, że na weekend.

W Arenie w weekend odbył się Final Four Pucharu Polski kobiet w siatkówce. Do Kalisza zjechały czołowe polskie zespoły żeńskiej ekstraklasy na czele z Atomem Treflem Sopot i Chemikiem Police, w który występuje była gwiazda Winiar Kalisz Anna Barańska. Stawkę uzupełniły ekipy Budowlanych Łódź i Muszynianki Muszyna. Zgodnie z przewidywaniami w pierwszym sobotnim półfinale faworytki imprezy siatkarki Chemika pokonały Budowlanych Łódź 3:1. W drugim półfinale również nie było niespodzianki, a PEG Atom pewnie pokonał Muszyniankę 3:0.

W finale imprezy zmierzyły się dwie obecnie najlepsze drużyny w Polsce Chemika oraz Atomu i w opinii wielu kibiców był to przedsmak tegorocznego finału mistrzostw Polski. Sopocianki wygrały pierwszego seta 25:19, ale w dwóch kolejnych partiach zwyciężył Chemik do 13 i 21. Czwarty set był najbardziej zacięty w tym meczu. Atom prowadził w nim 22:21, ale wówczas szkoleniowiec drużyny z Polic poprosił o czas, a powrót Barańskiej i spółki na parkiet był udany. Po atakach Heleny Havelkovej oraz błędzie sopocianek policzanki miały piłkę setową. Atom podjął jeszcze walkę w tym secie, ale skuteczny blok na Katarzynie Zaroślińskiej zakończył czwartego seta wynikiem 26:24 dla siatkarek Chemika, który wygrały wielki finał 3:1. - Cieszę się, że po przegranym pierwszym secie nie załamałyśmy się - powiedziała po finałowym spotkaniu Anna Werblińska, najlepsza przyjmująca turniejy. - Wzięłyśmy się do roboty, zaczęłyśmy grać swoją siatkówkę, cieszyć się i grać zespołowo. Jestem szczęśliwa, że wygrałyśmy i że zdobyłam ten puchar praktycznie u siebie w domu.

Po zakończeniu turnieju nagrody dla najlepszych wręczali m.in. organizatorzy turnieju oraz prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński i wiceprezydent miasta Artur Kijewski.                                         (jav)