AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLITYKA. Prezydent Andrzej Duda u św. Józefa

DATA: 11 kwietnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Andrzej Duda, Prezydent Polski, fot. www.prezydent.pl

  1 maja do Kalisza ma przyjechać prezydent Andrzej Duda. Głowa Państwa weźmie udział w dorocznej pielgrzymce robotników do św. Józefa.  - To dla nas wielki zaszczyt - mówi Jan Mosiński, poseł i były szef kaliskiej "Solidarności" . - W ciągu najbliższych dni będziemy dopisać szczegóły tej wizyty.

  Andrzej Duda będzie uczestniczył w XXIV pielgrzymce robotników do kaliskiego świętego Józefa, którą corocznie 1 maja organizuje miejscowa "Solidarność". - Program pielgrzymki nie będzie zasadniczo odbiegał od tego z poprzednich lat - mówi Jarosław Wilner, nowy szef miejscowej "Solidarności". -  Będzie to spotkanie pielgrzymów, prezentacja pocztów sztandarowych, uroczysta msza święta z  zawierzeniem świętemu Józefowi. Po mszy odbywa się rytuał łamania chlebem. Dzisiaj jeszcze nie wiemy, czy odbędzie się to w kościele. Następnie złożymy wieńce pod pomnikiem Jana Pawła II. Na koniec przewidujemy orędzie prezydenta. Po tym orędziu zapraszamy wszystkich pielgrzymów do parku miejskiego tuż za bazyliką.

   

  Ze strony Kancelarii Prezydenta organizacją przyjazdu prezydenta zajmuje się między innymi Andrzej Dera. - Nie było żadnego zawahania jak zagospodarować święto 1 maja prezydentowi RP, Andrzejowi Dudzie - podkreśla poseł Jan Mosiński. - Padło na Kalisz. To jest znamienne, dla nas to wielki zaszczyt. W ciągu najbliższych dni będziemy dopinać szczegóły tej wizyty. W kwestiach organizacyjnych ze strony Kancelarii będzie brał udział minister Andrzej Dera.

  (low)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.